5 aplikacji niezbędnych w smartfonie katolika

5 aplikacji niezbędnych w smartfonie katolika
(fot. shutterstock.com)

Instalujemy setki przeróżnych aplikacji które ułatwiają nasze życie poprzez lepsze komunikowanie się z innymi, szybsze poszukiwanie informacji i bardziej trafne odnalezienie miejsc które nas interesują. Jak się okazuje, na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które mogą zainteresować chrześcijan. Przygotowaliśmy dla Was ich krótkie zestawienie:

1. JP2 Cytaty Jana Pawła II - aplikacja przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

W przejrzysty sposób pozwala na zapoznanie się z ważnymi cytatami świętego papieża. Do wyboru mamy kilka opcji:

  • cytat dnia, który przez cały rok codziennie przekazuje nam słowa ojca świętego
  • codzienne czytana mszalne
  • opcja 26 dni z JPII

Według autorów programu, po wybraniu tej ostatniej otrzymasz możliwość wykonania 5 zadań, inspirowanych codziennymi obowiązkami Jana Pawła II. Poza tym, aplikacja ma zachęcić do czytania tekstów, które fascynowały ojca św., zgłębiania wiedzy o Jego życiu i duchowości oraz poznawania tego, co lubił robić oraz osób, które miały na Niego wpływ.

DEON.PL POLECA

2. Pray for the Pope - niewielka i prosta aplikacja która przypomni codziennie o jednej, bardzo ważnej rzeczy: czy pomodliłeś/aś się dziś za papieża?

Gdy codziennie rano spojrzymy na telefon, takie właśnie enigmatyczne pytanie przywita nas na pasku powiadomień. Codziennie poprzez wejście do programu dajemy znać międzynarodowej społeczności, że właśnie wsparliśmy duchowo Ojca Świętego.

Możemy zrobić to dwanaście razy na dzień i rzucić przy okazji okiem na licznik ogólnoświatowych "pomodleń" za Głowę Kościoła. A ta rzadko kiedy spada poniżej kilku milionów.

3. Pismo Święte - niech nie zmyli was nazwa tej aplikacji.

Poza tekstem Pisma Świętego oferuje ona bowiem:

  • codzienne czytania liturgiczne z komentarzami
  • bogaty modlitewnik
  • brewiarz
  • możliwość tworzenia zakładek w tekstach
  • poręczną wyszukiwarkę
  • nocny i dzienny tryb tekstu… i wiele więcej!

To autentyczny niezbędnik dla każdego świadomego katolika. Pozwala nie tylko na lepsze poznanie tekstu Pisma, ale pomaga w codziennym rozwijaniu swojej duchowości. Tekst Biblii został oparty na IV wydaniu tekstu opracowanego przez PALLOTTINUM.

4. The Pope App - kto choć raz próbował znaleźć jakieś informacje na oficjalnej stronie Watykanu ten wie, że nie jest to zadanie łatwe i szybkie.

Aplikacja ta przychodzi nam z pomocą i pozwala śledzić najnowsze wiadomości związane z Ojcem Świętym. The Pope App powstaje we współpracy z oficjalnymi mediami watykańskimi i zawiera codzienny biuletyn informacyjny, zakładkę z tweetami papieża, teksty homilii i przemówień, możliwość śledzenia na żywo wydarzeń z serca Kościoła, fotografie, archiwalne wideo, kamery internetowe.

Pozwala także na katalogowanie i zapisywanie interesujących nas informacji. Dostępna (niestety) jedynie w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i portugalskim.

5. Radio Vaticana - to oficjalna aplikacja Radia Watykańskiego.

Poza możliwością słuchania na żywo aktualnych audycji pozwala na odtwarzanie archiwalnych nagrań oraz czytanie newsów przygotowanych przez akredytowanych dziennikarzy. Dostępna w języku angielskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meszuge

Rozwiązanie problemu alkoholizmu

Wielu jest takich, którzy pytają: „i po co to wszystko?”. Są i tacy, którzy twierdzą, a nawet upierać się będą, że przecież to wszystko nie ma sensu. Tym nic, zupełnie nic nie...

Skomentuj artykuł

5 aplikacji niezbędnych w smartfonie katolika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.