7 najlepszych stron w polskim kato-internecie

7 najlepszych stron w polskim kato-internecie
(fot. shutterstock.com)

Nie wiesz, gdzie szukać dobrych treści? Gdzie znaleźć coś ożywczego dla ducha? Wybraliśmy siedem najlepszych katolickich przestrzeni w polskim internecie.

Oczywiście, dobrych stron jest dużo więcej, ale tym warto przyjrzeć się szczególnie:

DEON.PL POLECAMaskacjusz TV

Łukasz Głowacki z Łodzi prowadzi kanał na You Tube, na którym opublikował już ponad 5000 materiałów wideo. Sam wszystko nagrywa, obrabia i publikuje. Jest to ogromny zbiór bardzo dobrych konferencji, rekolekcji i kazań.

Najlepsi duszpasterze, ale też perełki mniej znanych księży. Praca Łukasza jest dowodem na to, że jeden świecki może naprawdę dużo.

12kamieni.pl

Sami o sobie piszą tak: "Mężni, mocni mężczyźni i piękne, urzekające kobiety - to jest Kościół, jaki znamy i jaki chcemy pokazać każdemu, kto poznał go z innej strony. Jakby to lepiej ująć? Znacie tych ludzi, którzy piją kawę w Starbucksie, ubierają się w second handach i imprezują do rana? To właśnie my.

A kojarzycie tych, którzy po wypiciu kawy lecą na rekolekcje, second handy odpuszczają w każdą niedzielę i potrafią spędzić noc na adoracji? Tak, to też my. Nowa ewangelizacja, człowieku! Check it out!".

Tu po prostu trzeba zajrzeć. Blog jedyny w swoim rodzaju.

biskup-rys.pl

Ludzie ze wspólnoty DAR z Wrocławia robią fantastyczną robotę. W jednym miejscu zebrali homilie i konferencje biskupa Grzegorza Rysia rozrzucone po całym Internecie.

Do słuchania krakowskiego biskupa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jakby ktoś miał wątpliwości, to autorzy strony zachęcają: "Zgromadzonych tutaj homilii i konferencji można słuchać w każdym czasie, ponieważ poruszają fundamentalne sprawy w życiu duchowym każdego chrześcijanina: biskup Ryś posiada dar trafiania w samą istotę rzeczy. Można ich słuchać wiele razy, aby umieć przyjąć wielkie bogactwo poruszanych treści i wątków".

Podpisuję się pod każdym słowem.

Vlog ks. Jana Kaczkowskiego

Tytuł vloga księdza Jana, prowadzonego w ramach projektu boska.tv, to "Smak życia". I rzeczywiście - oglądając kolejne odcinki i słuchając inspirujących refleksji tego najbardziej znanego w naszym kraju onkocelebryty, można poczuć, jak różnorodne i nieoczywiste smaki ma życie (również w Kościele).

Polecam szczególnie tym, którzy są zmęczeni sztywnym, moralizującym kaznodziejstwem.

DobraNowina.net

Blog i vlog Mikołaja Kapusty z Warszawy. Człowiek świecki może wiele, gdy mówi rozsądnie i przekonująco.

Ten dar ma Mikołaj. Potrafi zachwycać i denerwować na przemian. Jego filmy oglądało więcej niż 300 tys. osób.

Vlog bez piuski

Biskupa Edwarda Dajczaka, ewangelizatora Woodstocku z Koszalina, znają chyba wszyscy. Mówi prosto, rozsądnie i przekonująco, w swoich krótkich filmach o Bogu, Kościele, ludziach.

Biskup Dajczak to człowiek pokornej, troskliwej i miłosiernej relacji do człowieka.

Do tego bloga wracam zdecydowanie z największą przyjemnością. Prowadzi go dominikanin Krzysztof Pałys OP.

Pisze o tym wszystkim, co go inspiruje w duchowości - o prostocie, ciszy, poszukiwaniu Boga w codzienności i zwykłych wydarzeniach. Bez fajerwerków, bez efekciarstwa. Proste myśli. Polecam szczególnie tym, którzy są zabiegani i zmęczeni rytmem życia w wielkich miastach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 najlepszych stron w polskim kato-internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.