7 najlepszych stron w polskim kato-internecie

7 najlepszych stron w polskim kato-internecie
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu

Nie wiesz, gdzie szukać dobrych treści? Gdzie znaleźć coś ożywczego dla ducha? Wybraliśmy siedem najlepszych katolickich przestrzeni w polskim internecie.

Oczywiście, dobrych stron jest dużo więcej, ale tym warto przyjrzeć się szczególnie:

Maskacjusz TV

Łukasz Głowacki z Łodzi prowadzi kanał na You Tube, na którym opublikował już ponad 5000 materiałów wideo. Sam wszystko nagrywa, obrabia i publikuje. Jest to ogromny zbiór bardzo dobrych konferencji, rekolekcji i kazań.

Najlepsi duszpasterze, ale też perełki mniej znanych księży. Praca Łukasza jest dowodem na to, że jeden świecki może naprawdę dużo.

12kamieni.pl

Sami o sobie piszą tak: "Mężni, mocni mężczyźni i piękne, urzekające kobiety - to jest Kościół, jaki znamy i jaki chcemy pokazać każdemu, kto poznał go z innej strony. Jakby to lepiej ująć? Znacie tych ludzi, którzy piją kawę w Starbucksie, ubierają się w second handach i imprezują do rana? To właśnie my.

A kojarzycie tych, którzy po wypiciu kawy lecą na rekolekcje, second handy odpuszczają w każdą niedzielę i potrafią spędzić noc na adoracji? Tak, to też my. Nowa ewangelizacja, człowieku! Check it out!".

Tu po prostu trzeba zajrzeć. Blog jedyny w swoim rodzaju.

biskup-rys.pl

Ludzie ze wspólnoty DAR z Wrocławia robią fantastyczną robotę. W jednym miejscu zebrali homilie i konferencje biskupa Grzegorza Rysia rozrzucone po całym Internecie.

Do słuchania krakowskiego biskupa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jakby ktoś miał wątpliwości, to autorzy strony zachęcają: "Zgromadzonych tutaj homilii i konferencji można słuchać w każdym czasie, ponieważ poruszają fundamentalne sprawy w życiu duchowym każdego chrześcijanina: biskup Ryś posiada dar trafiania w samą istotę rzeczy. Można ich słuchać wiele razy, aby umieć przyjąć wielkie bogactwo poruszanych treści i wątków".

Podpisuję się pod każdym słowem.

Vlog ks. Jana Kaczkowskiego

Tytuł vloga księdza Jana, prowadzonego w ramach projektu boska.tv, to "Smak życia". I rzeczywiście - oglądając kolejne odcinki i słuchając inspirujących refleksji tego najbardziej znanego w naszym kraju onkocelebryty, można poczuć, jak różnorodne i nieoczywiste smaki ma życie (również w Kościele).

Polecam szczególnie tym, którzy są zmęczeni sztywnym, moralizującym kaznodziejstwem.

DobraNowina.net

Blog i vlog Mikołaja Kapusty z Warszawy. Człowiek świecki może wiele, gdy mówi rozsądnie i przekonująco.

Ten dar ma Mikołaj. Potrafi zachwycać i denerwować na przemian. Jego filmy oglądało więcej niż 300 tys. osób.

Vlog bez piuski

Biskupa Edwarda Dajczaka, ewangelizatora Woodstocku z Koszalina, znają chyba wszyscy. Mówi prosto, rozsądnie i przekonująco, w swoich krótkich filmach o Bogu, Kościele, ludziach.

Biskup Dajczak to człowiek pokornej, troskliwej i miłosiernej relacji do człowieka.

Do tego bloga wracam zdecydowanie z największą przyjemnością. Prowadzi go dominikanin Krzysztof Pałys OP.

Pisze o tym wszystkim, co go inspiruje w duchowości - o prostocie, ciszy, poszukiwaniu Boga w codzienności i zwykłych wydarzeniach. Bez fajerwerków, bez efekciarstwa. Proste myśli. Polecam szczególnie tym, którzy są zabiegani i zmęczeni rytmem życia w wielkich miastach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 najlepszych stron w polskim kato-internecie
Komentarze (3)
TI
~Teodor Iwonski
3 kwietnia 2020, 15:25
...skala na ktorej Chrystus Pan zbudowal swoj Kosciol, ta skala jest Duch Prawdy- Duch Bozy. Apostolowie nie byli pasterzami, a byli ulomnymi ludzmi, ktorzy chcieli zrozumiec, ktorzy byli pewni, ze nie zapra sie swego Pana - a z ciala tego nie mogli osiagnac; dopiero jak dostapili zeslania na siebie Ducha Bozego...zrozumieli ale to zrozuienie nie pochodzilo od nich, od nich tez nie pochodzilo douszczono Apostolom czynic...komu grzechy odpuscicie sa im odpuszczone, gloszenie Ewangeli Wiecznej. Apostolow nikt nie moze zastapic, bo Apostolow Bog poprzez Syna powolal 12, tak tez ofiara i zmartwywstanie Syna byla jednorazowa nie do powtorzenia. Radujmy sie zatem...a smierc niech kontepluja umarli z ich ojcem, ktory tez jest umarlym.
M
Mateusz
14 marca 2017, 15:38
Witam  Po przeczytaniu polecanych stron, vlogów prowadzonych przez różnych kaznodzieu, duchownych. Stwierdzam, że brakuje jeszcze kanału " langusta na palmie ". Jest to kanał na youtube prowadzony przez ojca dominikanina Adama Szustaka. Sam sobiście go polecam i zachęcam do śledzenia na bieżąco.  Pozdrawiam Z Panem Bogiem + 
D
Dee
6 marca 2017, 23:38
Witam serdecznie, Natrafiłam na YouTubie na Ewangeliarz OP z o. Wojciechem Jędrzejewskim. Bardzo za nie dziękuję w swoim imieniu. Super pomysł z angielskimi napisami. Polski Kościół ma się czym dzielić! Mam pytanko i prośbę. Czy możnaby na wspomnianym wyżej YouTubie zmienić kolor czcionki na czarny? Biały na szarym pasku na tle białego habitu jest dość nieczytelny. Jeszcze raz ogromne dzięki za tego YouTubka i za angielskie napisy. Super pomysł:) pozdrawiam d.

Skomentuj artykuł

7 najlepszych stron w polskim kato-internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.