Wielki Post z "The Chosen". Co zrobić, gdy Bóg zaprasza cię na drogę, której nie rozumiesz?

Wielki Post z "The Chosen". Co zrobić, gdy Bóg zaprasza cię na drogę, której nie rozumiesz?
Fot. Cristofer Maximilian / Unsplash

Czasami Bóg zaprasza nas do pójścia za Nim w niezrozumiały dla nas sposób. Może to być na przykład krok w nieznane, kiedy mamy wyruszyć w drogę, nie znając celu. Innym razem może to być pójście pod prąd wbrew obowiązującym trendom i własnym wyobrażeniom. Co wtedy?

Izraelici kąsani przez węże

Wyobraź sobie izraelitów w czasie wędrówki przez pustynię, kiedy kąsają ich jadowite węże i wydaje się, że już nich nie może ich uratować przed śmiercią. Spróbuj zobaczyć, jakie emocje i myśli im towarzyszą.

DEON.PL POLECAPójść drogą, której nie rozumiemy

Zdarza się, że Bóg, podobnie jak Mojżesz, zaprasza nas do pójścia w niezrozumiały dla nas sposób. Czasami jest to krok w nieznane, kiedy mamy wyruszyć w drogę, nie znając celu.  Czasami jest to pójście pod prąd obowiązującym trendom oraz własnym wyobrażeniom. Jakie myśli i uczci pojawiają się w tobie, kiedy czujesz się wzywany do puszczenia swojej strefy komfortu? Do czego Bóg dzisiaj cię zaprasza?

Czasami przed podjęciem jakiegoś działania powstrzymuje nas reakcja innych osób, dla których nasze działania mogą wydawać się dziwne lub nawet sprzeczne z Bożym prawem. Jak reagujesz, kiedy masz w sobie wewnętrzną pewność, że twoje postępowanie jest słuszne, a nie jesteś rozumiany przez innych? Na ile potrafisz być konsekwentny w swoim działaniu?

Wywyższony Chrystus i Jego odkupienie

W niedzielnej Ewangelii Jezus przypomniał nam, że gdy zostanie wywyższony nad ziemię, przyciągnie wszystkich do siebie. Miedziany wąż na pustyni był tylko zapowiedzią prawdziwego odkupienia, które przyniósł Mesjasz.

Na koniec tej modlitwy stań przed krzyżem Jezusa i patrz z wdzięcznością w Jego oblicze. Porozmawiaj z Nim o tym, co było ważne na tej modlitwie.

Wielki Post z "The Chosen" to propozycja krótkich wielkopostnych rozważań opartych o fragmenty serialu przygotowanych specjalnie dla was na każdą niedzielę Wielkiego Postu.

Serial „The Chosen” to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci.

Wszystkie 3 do tej pory wypuszczone sezony znajdziecie na stronie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Wielki Post z "The Chosen". Co zrobić, gdy Bóg zaprasza cię na drogę, której nie rozumiesz?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.