Z charakterem, czyli normalnie o świętych

Z charakterem, czyli normalnie o świętych
Piotr Lenartowicz SJ

„Święci z charakterem” to panorama około stu osób, które w Kościele katolickim są uważane za szczególnych Przyjaciół Pana Boga. Nie znajdziemy tu ich życiorysów - jedynie wybrane przez Autora wydarzenia z ich życia lub ich wypowiedzi, ujawniające ich stosunek do rzeczywistości.

Znajdziemy też w tej książce szkicowe opisy tła historycznego, w jakim ten czy ów Święty żył, pracował, cierpiał, kochał Boga i ludzi. O. Wójtowicz pragnie zachęcić nas do korzystania z doświadczenia i miłości Świętych. Dlatego każda sylwetka Świętego lub Świętej jest przez Autora uzupełniona modlitwą, westchnieniem o ich pomoc i wstawiennictwo u Pana Boga.

DEON.PL POLECA
Omawiana książka jest też próbą, by Świętych jakoś „skatalogować”. Ta próba ukazała wachlarz naturalnych, „normalnych” cech charakteru, jakimi Święci mogą nas zachwycać. Można się spierać o to, czy jeden Święty był bardziej energiczny, bardziej roztropny, bardziej nieustraszony i łagodny niż pozostali.

Jednak lektura tej pięknie wydanej książki nie pozostawia żadnej wątpliwości co do tego, że Święci są najbardziej zachwycającym przejawem życia Kościoła Powszechnego, są przykładem istot stworzonych na obraz i podobieństwo samego Pana Boga.

Posłuchaj wywiadu z o. Markiem Wójtowiczem, autorem książki:

[-swieci_z_charakterem.mp3-]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Z charakterem, czyli normalnie o świętych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.