Dlaczego bronię telewizji TRWAM i radio Maryja?

Dlaczego bronię telewizji TRWAM i radio Maryja?

Podczas tych paru moich spotkań z "Rozmowami niedokończonymi" Radia Maryja mogłem się bowiem przekonać że media Ojca Rydzyka, to wbrew stereotypom nie jest miejsce przepełnione niewieścią, oszołomstwem. Programy polityczne jakie słuchałem przedstawiały natomiast pewien zbiór poglądów konserwatywnych, co prawda skrajnie prawicowych (ale nie nacjonalistycznych) z którymi można się zgadzać bądź nie, nie mniej jednak nie jest to stek bzdur. Poglądy te bowiem (zwłaszcza te ekonomiczne) w audycjach które słuchałem poparte były badaniami naukowymi, opiniami profesorów akademickich i innych ekspertów z danych dziedzin życia. To jest zupełnie inny pomysł na Polskę, czasem kontrowersyjny, ale nie utopijny, nie wywalony w kosmos. To są poglądy często negujące to co przedstawiają media takie jak Polsat, TVN czy inne stacje radiowe. Poglądy nawet inne niż te które lansują pozostałe media konserwatywne. I właśnie, tym bardziej trzeb bronić tych mediów.

Owszem, podczas tych chyba trzech audycji byłem świadkiem może 2 telefonów od słuchaczy, których poglądy trudno zaliczyć do normalnych, ale wariaci zdarzają się wszędzie. Nie rzadko przecież możemy być świadkami jak jakiś wariat dorwie się do anteny, choćby za pośrednictwem "Szkła Kontaktowego TVN 24" W imię więc wolności słowa telewizja TRWAM musi mieć miejsce w "nowej cyfrowej Polsce"

Ponadto, trzeba podkreślić iż- patrząc na ramówkę- polityka czy to w Radiu Maryja czy w telewizji TRWAM stanowi może raptem kilka procent czasu nadawania. Ogromna część czasu antenowego przeznaczona jest dla tematu wiary i modlitwy. Takie medium w Polsce jest potrzebne, zwłaszcza teraz gdy atak na tradycyjne wartości jest wszechobecny. Jak konieczne jest to medium pokazała sytuacja z sierpnia 2011 roku gdy tylko Telewizja TRWAM i Radio Maryja przeprowadziły pełną transmisje ze Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. TVP nie raczyła, mimo że w innych latach to miało miejsce, przeprowadzić transmisji nawet tylko z głównych punków spotkania młodzieży z papieżem.

Jeżeli więc w pierwszym Multipleksie jest miejsce dla badziewnych kanałów o niczym, dla kanałów muzycznych nadających plastikową muzykę 24 godziny na dobę, czy wreszcie dla kanałów które w programie dziennym prezentują jakieś TV Mango a po 23 do rana przepełnione są erotyką czy filmami pronograicznymi, to dlaczego zabrakło miejsca dla medium które co by o nim nie mówić jest medium wartościowym, a nie destrukcyjnym jak wspomniane wyżej kanały z filmami xxx.

Na koniec zacytuję uderzające w sedno słowa Cezarego Pazury (można je odnleść na you tube) "Radio Maryja nie tylko jest potrzebne dzisiaj ale jest konieczne. (…) Wszyscy ludzie mają prawo tworzyć swoje radio, swoją telewizje. Ludzie różnych wyznań, różnych kultur Jeżeli w Polsce w 2010 roku może istnieć meczet, to dlaczego ma niebyt Radia Maryja? (…) Czy ktoś słucha czy nie słucha, czy się zgadza z konwencją, polityką z wyznaniem, to jest jego prywatna sprawa, ale jeśli jest grupa słuchaczy która chce tego radia, jest grupa zapaleńców którzy to radio tworzą, to niechże oni sobie to radio robą, nie wolno im przeszkadzać. Zawsze mamy pilota i możemy przełączyć na inny program. To jest właśnie wolny wybór dany nam z Góry. (…) A jeżeli (to radio) będzie przekraczać granice dobrego smaku czy prawa to pot są sądy że zawsze można tych praw dochodzić"

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego bronię telewizji TRWAM i radio Maryja?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.