Od pierwszego marca 2012 r. w PLL LOT miał obowiązywać wewnętrzny regulamin dla pracowników na pokładach samolotów. Wprowadzono w nim zakaz noszenia przez stewardessy krzyżyków i medalików. Dzięki ostrym protestom władze LOT-u wycofały się z tego zakazu.
On stał się ikoną. Jest wielu bohaterów, którzy głosili ideę non violence, ale on ją wykorzystywał w praktyce - rozmowa z producentem amerykańskiego filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.
Bp Grzegorz Ryś wypowiedział słowa, które można i należy odnieść również do obecności Kościoła w świecie, nie tylko Europie: "Kluczem nie jest zmienianie Europy, ale pytanie, co należy zmienić w Kościele, żeby stał się siłą zmieniającą Europę". W dyskusji, która wywiązała się między profesorem Królem a naczelną miesięcznika "Znak", Dominiką Kozłowską, na temat tego, czy należy zmieniać ludzi czy struktury, by skutecznie naprawiać świat, odpowiedź Kościoła powinna być zapewne jedna. Od razu dodajmy: karkołomna i wymagająca...
Dwie historie, dwie kobiety. Pierwsza, Natalia, ma lat trzydzieści parę, a druga, Stanisława, blisko siedemdziesiąt. Różni je wiek, różni poziom życia, różni wykształcenie. Łączy niewiele: może tylko to, że żyją poza wielkimi miastami, w społecznościach, w których nie da się pozostać anonimowym. I jeszcze to, że ich dzieci umarły za wcześnie.
To nie przypadek, że w centrum obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego jest rodzina. Pytanie o kondycję rodziny tak naprawdę ma u swych podstaw pytanie o godność człowieka.
"Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" oraz "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" - billboardy tej treści zawisły w ostatnim czasie na ulicach Lublina. Ateiści po raz kolejny eksponują ateizm jako religię.
Miłość Michaela Hanekego, nagrodzona Złotą Palmą w Cannes, to arcydzieło, a jej twórca to - według wielu - najwybitniejszy współczesny reżyser filmowy na świecie. Haneke jest także znakomitym pisarzem i dramaturgiem. Mówi się o nim: "Bergman naszych czasów".
Krzysztof / "Wzrastanie"
Jakoś tak dziwnie się dzieje, że wszelki głos, który świadczy o tym, że homoseksualizm jest sprawą psychiki a nie genów, jest zawsze zakrzyczany.
Chyba o wiele łatwiej jest pomagać, niż o pomoc prosić. Nie wiem, co wymaga większej pokory? W życiu doświadczyłam jednego i drugiego, i muszę przyznać, że "więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu".
Żyjemy w kulturze, w której często zanika świadomość dobra i zła, a z codziennego języka systematycznie znikają słowa opisujące aspekt etyczny. Dlatego szczególnie dzisiaj obecność autorytetów jest niezbędna w kształtowaniu zachowań i postaw moralnych, budowaniu relacji międzyludzkich.
"Od początku mojej posługi następcy Piotra przypominałem o potrzebie odnalezienia drogi wiary, aby ukazać coraz wyraźniej radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem" - napisał Ojciec Święty Benedykt XVI w liście apostolskim Porta fidei, zapowiadającym Rok Wiary. Papież zainauguruje go uroczyście 11 października. Dla nas, katolików, to wielka szansa na odnowienie naszej relacji z Bogiem. Czy potrafimy ją dostrzec i z niej skorzystać?
Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymuje zabiegi i przesuwa je na następny rok. To efekt fatalnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się szpital. Minister zdrowia zamiast pomóc rozwiązać problem, atakuje placówkę.
Po strzelonym golu przybijają "piątki" kulami, dzięki którym biegają. Chodź dzieli ich wszystko: charakter, wiek, wykonywana praca, łączy jedno - serce do futbolu. Piłkę kopią świetnie, mimo że jedną tylko nogą.
Koło ratunkowe. Drabinka do nieba. Różaniec. Nie ulega wątpliwości, że to trudna modlitwa. Bardzo prosta i jednocześnie bardzo trudna.
Dla Pauliny Jaricot sensem wspólnej modlitwy różańcowej było "wypraszanie nawrócenia grzeszników, utwierdzenie wiary we Francji i w krajach katolickich oraz rozpowszechnianie jej, aby Kościół święty mógł zatriumfować na całym świecie". W ten sposób Żywy Różaniec stał się prawdziwą "szkołą wiary" i złączonej z wiarą modlitwy.
Kiedy dokładnie przyjrzymy się historii życia i dziełu sługi Bożej Pauliny Jaricot, w prawdziwe zdumienie wprawić może ogrom Miłosierdzia Bożego, które dało tęniewiastę Kościołowi, Francji i światu.
Poznała smak bogactwa i ubóstwa, zdrowia i choroby, miłości ze strony ludzi i brutalnego odrzucenia, odwrócenia się od Boga i głębokiej zażyłości z Nim. Dzisiaj jest kandydatką na ołtarze.
Chyba tylko w Polsce możliwe jest, żeby masowe zgromadzenie publiczne poprzedzał wspólny Różaniec i Msza św. Tak było 29 września w Warszawie. Z pewnością na każdym z uczestników marszu wielkie wrażenie zrobiła ta modlitwa wypowiadana wspólnie przez dziesiątki tysięcy ludzi.
- Kiedy człowiek nie może przyjść do kościoła, Kościół przychodzi do niego przez wasze miłosierne dłonie - usłyszeli świeccy szafarze Komunii św. pielgrzymujący do krakowskich Łagiewnik.
Czy Kościół katolicki, taki jaki jest, pełen grzesznych ludzi, mający złą reputację w popularnych mediach, może być domem? Na to pytanie próbują odpowiedzieć w miesięczniku mieszkańcy domu-Kościoła
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}