Życie Duchowe. Jesień. Żyć w radości

Życie Duchowe. Jesień. Żyć w radości
Logo źródła: Życie Duchowe Życie Duchowe

"Żyć w radości" - to temat jesiennego numeru kwartalnika "Życie Duchowe".

W numerze o tym, na czym polega życie w prawdziwej chrześcijańskiej radości, piszą między innymi: Jakub Kołacz SJ w artykule pt. Przyszedłem smutnych pocieszyć, Jan Krasicki w refleksji poświęconej radości bycia z Chrystusem w oparciu o życie i twórczość Fiodora Dostojewskiego, ks. Stanisław Haręzga, który przybliża istotę radości czystego serca, Zdzisław J. Kijas OFMConv w tekście poświęconym znaczeniu i radościach, jakie daje duchowość, oraz Dariusz Kowalczyk SJ opisujący bezdroża radości fałszywej, czyli hedonizmu.

Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy artykuł Wacława Królikowskiego pt. Miłość ponad wszystko poświęcony pomocy kierownictwa duchowego w otwieraniu się ludzkiej miłości na Miłość Boga.

W dziale "Modlitwa i życie" zachęcamy do lektury między innymi artykułu Henryka Wiei pt. Błogosławieństwa ojca rodziny oraz rozważań Krzysztofa Osuch SJ poświęconych motywom radości, których często w swoim życiu nie dostrzegamy, a które nieustannie są blisko nas.

W dziale "Rozmowy duchowe" zamieszczamy między innymi wywiad z ks. Arturem Matuszkiem, rektorem seminarium w czeskiej Pradze, oraz z Grzegorzem Gałązką, autorem zdjęcia do portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

W numerze ponadto świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Życie Duchowe. Jesień. Żyć w radości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.