6 pomysłów na dobry Adwent

6 pomysłów na dobry Adwent
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
Logo źródła: WAM ed

Bóg szuka Cię jak Adama w raju i woła jak Zacheusza z drzewa sykomora. "Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę zatrzymać się w twoim domu" (Łk 19, 5). Gotowy?

Jezus chce wejść nie tylko do Twojego domu, ale do całego życia. Adwent jest po to, żeby otwierać serce. Żeby tęsknić za Bogiem jak Zacheusz. Nie bardzo wiesz, jak to zrobić? Specjalnie dla Ciebie mamy 6 książkowych inspiracji. Wybierz najlepsze i bądź gotowy na przyjście Króla!

 6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu1. "Zacheuszu! 44 kazania o sensie życia"

Zacheusz był szefem celników, zajmował się głównie pieniędzmi i chciał zobaczyć Jezusa. Może się bał, może wstydził, ale w tym celu wyszedł na drzewo. Chrystus odezwał się do niego po imieniu. Ta jedna chwila zmieniła wszystko. Ciebie też Bóg woła po imieniu. Słyszysz? Chcesz Go ugościć? Nie jutro i nie później, ale teraz. Z pomocą w znalezieniu osobistej odpowiedzi spieszy ksiądz Tomas Halik. Obiecuje nie nawracać i nie polemizować. Proponuje 44 kazania nie tylko o sensie życia. 

6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 1

2. "Spowiedź nie musi bardzo boleć"

"A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go" (Łk 15, 20). To fragment o synu marnotrawnym. Boisz się spowiedzi? Przecież Bóg jest jak miłosierny Ojciec. Spowiedź to trudny sakrament, wymaga pokazania tego, co intymne. Stresuje, a czasem przeraża. Ojciec Jordan Śliwiński - ceniony spowiednik, współtwórca pierwszej na świecie szkoły dla spowiedników, pomoże Ci odkryć to, co w spowiedzi najważniejsze - spotkanie z kochającym Bogiem. Nie pozwól Mu na siebie czekać.

6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 23. "Skandal Miłosierdzia"

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru biskupa Grzegorza Rysia. To prawdziwa duchowa nawigacja, znakomita na adwentowy czas, bo wyznacza jedyny kierunek jazdy dla chrześcijanina: Jezus Chrystus. Lektura obowiązkowa na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. W mistrzowskiej narracji biskupa Ewangelia nabiera blasku i zbliża do kontemplacji. Pozycja wysokich lotów, samo czytanie doda Ci skrzydeł i pomoże odlecieć. Do nieba.

6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 34. "Kwadrans uważności"

Jeśli jeszcze nie spacerowałeś z Bogiem, po kilku kwadransach zaczniesz to robić.  Co więcej, wypijesz z Nim kawę. To pozycja ze sporym potencjałem. 49 ćwiczeń na uważność, które pomogą w treningu dla duszy. Ilość słów ograniczona, bo Wojtek Werhun zostawił miejsce na Twoje refleksje. Bez obaw, będzie ich sporo. Bo w tej ciszy usłyszysz nie tylko siebie, ale też Boga.

6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 45. "Uwierz Mu na Słowo"

Gdzie spotykasz Boga? Wacław Oszajca zachęca, by rozglądać się za Nim wszędzie i zawsze. W codzienności i w chwilach wyjątkowych. W radości, ale też w tym, co wkurza. W słabościach i sukcesach, w Kościele, w kinie i na ławce w parku. W felietonach biblijnych autor przeprowadzi Cię przez cały rok liturgiczny. Pomoże odkryć znaczenia ukryte w niedzielnych czytaniach. Złap Boga za Słowo i nie puszczaj!

6 pomysłów na dobry Adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 56. "Cud Book. Dziennik o niebo lepszy"

Z nim cuda zrobisz od ręki. Możesz też w końcu przestać się bać i poczuć pełnię miłości. Jedyną i niepowtarzalną, bo Bożą. Produkt cudowny na tyle, że może być tym, czym zechcesz: książką, podręcznikiem, dziennikiem, notesem, modlitewnikiem. Wydzieraj, wyklejaj, wycinaj! Mix interaktywnych zadań na pograniczu psychologii, sztuk plastycznych i duchowości, niemal niezauważalnie przeprowadzi Cię przez kerygmat i sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 pomysłów na dobry Adwent
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.