6 pomysłów na Dzień Kobiet

6 pomysłów na Dzień Kobiet
(fot. AJ)
6 lat temu
Logo źródła: WAM Anna Pasieka-Blycharz / pz

Jeżeli boisz się spudłować z prezentem na Dzień Kobiet, oto propozycja dla Ciebie. Lista pozycji sprofilowanych według profilu płci pięknej. Dowiesz się z niej nie "o czym jest ta książka“, tylko "dla jakiego typu kobiety się nada". Zaczynamy:

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu1. Atrakcyjna mama, Emilia Góźdź

Tę książkę możesz śmiało zakupić niewieście oczekującej na dziecko, świeżo upieczonej mamie lub tej z kilkorgiem już dzieci biegających między nogami. To lektura, która pomaga odkryć kobiecie jej piękno, odbudować pewność siebie, ujrzeć, jak doświadczenie macierzyństwa wzbogaca CV. Zalecana szczególnie młodym mamom, którym nieraz przychodzi mierzyć się z presją otoczenia ("W tym wieku dziecko? A gdzie kariera/dom/samochód/podróże/szaleństwa młodości/jogging, pilates, joga, siłownia/pies/czas dla partnera?“), a w gruncie rzeczy, dobrze wiedzą, czego chcą, są w tym mądre i wyjątkowe.

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu nr 12. Miłologia, John Mark Comer

Lektura obowiązkowa dla kobiety, która myśli o małżeństwie lub przygotowuje się do niego, bądź dla mężatki, która czuje, że traci grunt pod nogami. Nie decyduj się na ślub, jeżeli nie chcesz towarzyszyć swemu wybrankowi na drodze jego pasji, hobby, rozwoju, marzeń - przestrzega nas autor. Małżeństwo ma służyć wspólnej pracy w ogrodzie - jeżeli nie interesuje cię ten spłachetek ziemi, na którym zostaliście postawieni, to wspólne przekopywanie tej grządki okaże się udręką. Książka mądra, prawdziwa, o byciu razem - w punkt!

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu nr 23. Okrutna miłość / Niewierna, Reyes Monforte

Obdarowywana pochłania powieści, lubi, gdy coś więcej sobą prezentują, pozostawiają ją z jakąś nową wiedzą? Wobec tego dla niej są powieści hiszpańskiej dziennikarki Reyes Monforte. To historie oparte całkowicie na faktach, stanowią owoc wieloletnich badań i dociekań autorki. Są poruszające, wciągające i nie pozostawiają czytelnika obojętnym, a przy okazji, w trakcie lektury zdobywamy wiedzę o innych kulturach, które wydają się dalekie, a w rzeczywistości rozwijają się tuż obok nas.

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu nr 34. Alkoholiczka, Mika Dunin

Dla czytelniczek wymagających zarówno kunsztu formy, jak i treści. Beletryzowana autobiografia polskiej dziennikarki opowiadającej o alkoholizmie, z którym przyszło się jej zmierzyć: o trudnym domu, który zaburzył jej życiowe tory, o podejmowaniu różnorodnych prób, czasem wpadaniu z deszczu pod rynnę, ale również o tym, co naprawdę pomaga, o stawaniu na własne nogi bez fałszywych podpórek. Z tego względu to na pewno lektura również  dla tych osób, które w jakikolwiek - bezpośredni lub pośredni - sposób zetknęły się z nałogiem procentowym.

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu nr 45.Zioło-lecznictwo, Wojciech Ziółek SJ, Anna Sosnowska

Jeżeli zauważasz, że Twoja wybranka ma jakiś kryzys: tzw. doła, koszmar związany z potrzebą zdefiniowania siebie lub określenia swojej ścieżki zawodowej, stwierdza, że Wasz związek prowadzi donikąd, przechodzi kryzys modlitwy, kryzys samotności, kryzys związany z chorobą, wszystko się wali i ma poczucie, że tonie - to tytuł ten może stanowić świetne remedium. Jednak nie jest to lekarstwo, które w cudowny sposób uleczy ją - to raczej propozycja zastosowania odmiennej metody przeżywania kryzysów i dzięki temu, finalnie, wychodzenia z nich z podniesioną przyłbicą, z bagażem nowych doświadczeń, z poczuciem, że to też było po coś i miało sens. Ostatecznie kryzysy dopadają każdą parę, zatem to niezbędnik w waszej apteczce.

6 pomysłów na Dzień Kobiet - zdjęcie w treści artykułu nr 56. Wielka Księga Specjałów Siostry Anastazji, Siostra Anastazja

Tym razem będzie o Tobie: jeżeli jesteś wielbicielem tradycyjnej, polskiej, przyciężkawej, sytej kuchni i, cokolwiek by mówić: najlepszy kotlet robi babcia/mama przy niedzieli, ta książka jest dla Twojej wybranki. Wielka Księga Specjałów to niezbędnik dla wszystkich wprawnych i niewprawnych kucharek, emergency book przed odwiedzinami teściów, skarb na wypadek kłótni - bo przez żołądek do serca...

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 pomysłów na Dzień Kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.