Podjęliśmy się niemożliwego. Napisaliśmy biografię Boga!

Podjęliśmy się niemożliwego. Napisaliśmy biografię Boga!
(fot. AJ)
Logo źródła: WAM df

Jak opisać Tego, który nie wiadomo, skąd przychodzi i dokąd podąża? Bez początku i bez końca, bez żadnych ludzkich punktów odniesienia? Znamy kogoś, kto podjął wyzwanie.

Przeczytaj fragment premierowej "Biografii Boga Ojca":

DEON.PL POLECA
"W «Biografii Ducha Świętego» pisałam, jak zachwyca mnie pierwsza księga Pisma Świętego czytana w oryginale. Jej brzmienie porywa. Jest jak deszcz, który spada na wyschłą ziemię i użyźnia ją, by mogła przyjąć ziarno i wydać owoc. W jej rozdziałach, wersach i słowach czy nawet literach kryje się wielka Tajemnica, kryje się sam Bóg. Mówi o sobie dużo, ale nie zawsze wprost. Rabini uważają, że litera bet, która rozpoczyna Pięcioksiąg, jest szczególna. Mówią też, że Bóg nieprzypadkowo otworzył nią zapis świętej historii. W alfabecie hebrajskim każda z liter odpowiada konkretnemu słowu. Bet to dom. Bóg zaczyna opowieść o Sobie od słowa dom.

W Torze nic nie jest przypadkiem, mówią rabini, a ja im wierzę! Najwyższy chce mówić do ciebie tak, żebyś zrozumiał. Dobra Nowina to nie tylko Nowy Testament, to nie tylko Ewangelie. Bóg ukrył ją także w Starym Testamencie, już od pierwszych stron i wersów Pięcioksięgu. Nie mówi jeszcze wprost, ale już przygotowuje człowieka na coś niezwykłego. Bóg cię stworzył, żeby mieć z tobą wspólnotę domu! On nie chce być odległym stwórcą, chce mieć z tobą rodzinną relację. Nie umieszcza człowieka w świecie jako przybłędy nie wiadomo skąd, stawia go w domu. Myślę, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dom to coś więcej niż ściany i dach, że to tak naprawdę więź i miłość, którą darzymy siebie nawzajem. Bóg zaczyna właśnie od relacji i od uczucia, które popycha go ku dziełu stworzenia. Chce stworzyć dom, chce wejść w relację, chce kochać z wzajemnością.

Tak w pierwszej literze Tory przedstawia się Bóg."

W naszej księgarni internetowej tylko dziś kupisz zestaw "Biografia Ducha Świętego" i - przedpremierowo! - "Biografia Boga Ojca" z rabatem - 25% bez kosztów wysyłki!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podjęliśmy się niemożliwego. Napisaliśmy biografię Boga!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.