Ten chłopczyk jest silny jak "Hulk". Jego życie to ciągła walka

Ten chłopczyk jest silny jak "Hulk". Jego życie to ciągła walka
Fot. TV Regionalna pl / Youtube
5 miesięcy temu
tysol.pl / kb

Od początku swojego życia musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami. Urodził się z poważną chorobą, a gdy wracał jako niemowlak z mamą ze szpitala do domu doświadczył wypadku samochodowego.

Obecnie Jerzy ma 6 lat. Już będąc w łonie matki lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans na przeżycie. Ostatecznie urodził się z ciężką wadą serca. Jako pacjent nierokujący z Warszawy po porodzie wracał do domu samochodem z rodzicami. Los i wtedy ich nie oszczędził. Mieli wypadek drogowy - Jerzyk na szczęście przeżył.

To jednak nie koniec jego przykrych przygód. Już w wieku 6 lat ma za sobą 3 poważne operacje serca, wiele zabiegów. Dochodziło też do sytuacji krytycznych, kiedy to musiał być  reanimowany. Lekarze kilkakrotnie składali rodzicom kondolencje i rozkładali ręce.

Sam o sobie mówi, że jest silny jak Hulk i mimo wszelkich trudności cieszy się życiem. Podobnie jak jego rówieśnicy ma pierwsze marzenia.

Lekarze w Genewie po obejrzeniu jego wyników badań dali nadzieję na lepsze życie chłopczyka. Niestety operacja, która może uratować Jerzego kosztuje ponad 800 tysięcy złotych, a to przekracza możliwości jego rodziców.

Chłopczyk już raz był operowany w Szwajcarii. Wtedy ten zabieg okazał się udany - bez żadnych powikłań, rozrywające chłopczyka nadciśnienie płucne zostało obniżone. Lekarzom nie udało się wszystkiego zoperować.

Na ten moment Konieczna jest druga operacja - w lipcu. Aby mogła się odbyć brakuje jeszcze ponad 700.000 zł. Walkę o życie Jerzego może wesprzeć każdy za pomocą zbiórki, zorganizowanej przez siepomaga.pl. 

Źródło: tysol.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ten chłopczyk jest silny jak "Hulk". Jego życie to ciągła walka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.