5 nawyków, które przeszkadzają ci w byciu szczęśliwym

5 nawyków, które przeszkadzają ci w byciu szczęśliwym
(fot. Roman Samborskyi / shutterstock.com)
3 lata temu
Relevant Magazine / klkr / kk

Świat jest pełen pesymizmu i ludzi, którzy przekonują nas że życie nie jest niczego warte. Wielu mówi, że życie to ciągła udręka, dlatego nie ma sensu żeby starać się i być lepszym człowiekiem.

Ale są też tacy, którzy pomimo wszelkich problemów wydają się być optymistyczni, a uśmiech nie schodzi im z twarzy. Co sprawia że są szczęśliwi? Z pewnością jest kilka takich rzeczy, których starają się unikać.

Porównywanie

Nie ma nic gorszego niż próba porównywania się z innymi. Zawsze wydaje się nam, że ktoś jest ładniejszy, mądrzejszy albo posiada większą sumę pieniędzy. Patrzenie na życie w ten sposób nigdy nie pozwoli nam na całkowitą radość i docenianie tego, co posiadamy. Przez całą naszą egzystencję staramy się dążyć do perfekcji, więc kiedy coś nie wychodzi po naszej myśli, pogrążamy się w ciągłym smutku spowodowanym różnego rodzaju porażkami, brakiem pieniędzy czy próbą doprowadzenia swojego wyglądu do ideału. Jeśli tak postępujemy, to trudno zrozumieć jaki plan ma wobec nas Bóg. Co więcej, możemy tak zatracić się w biegu do doskonałości, że nawet nie zwrócimy uwagi na to, że On jest obok nas.

Narzekanie

Szczęśliwego człowieka można łatwo rozpoznać po tym, że nawet jeśli w jego życiu coś nie idzie po jego myśli, to mimo to nie narzeka. Ludzie ci zdają sprawę sobie z napotkanych trudności, ale starają się nie koncentrować na chwilowych problemach. Owszem, są w stanie powiedzieć, że je mają. Nie znaczy to jednak, że zrzucają całą winę na otaczający ich świat. Tacy ludzie wiedzą, że ich słowa są odzwierciedleniem uczuć, które kryją się w ich sercu. Słowa, które mówimy, potrafią wpłynąć na drugiego człowieka. Dlatego powinniśmy wymawiać je świadomie, używać ich we właściwy sposób. Kiedy twój przeciwnik cię prowokuje i wytyka ci to, czego nie masz, powiedz mu że Bóg daje ci wszystko, czego potrzebujesz.

Współzawodnictwo

Ludzie, którzy są szczęśliwi, zazwyczaj nie porównują się do innych osób. Nie chcą być lepsi od innych, ich samoocena nie zależy od tego jak powodzi się innym ale raczej od tego co Bój im podpowiada. Ci, którzy żyją ciągłym współzawodnictwem, lądują w nieustannym "wyścigu szczurów": raz wygrywając, raz przegrywając. Dlaczego nie skupimy się na tym co już osiągnęliśmy? Tym, co najbardziej się liczy dla szczęśliwych ludzi, jest wiara w Chrystusa. Ona nie zmienia nawet pod wpływem przeciwności losu i ciężkich momentów.

Kontrola

Każdy z nas lubi mieć wszystkie sprawy pod kontrolą. Za każdym razem, kiedy coś nie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli, powinniśmy się zastanowić nad tym, czy życie w ciągłym sukcesie i bez żadnych porażek czegokolwiek by nas nauczyło.  Nie jesteśmy w stanie wszystkiego kontrolować, więc czasem z pewnymi sprawami trzeba sobie dać spokój. Bóg nam we wszystkim pomoże i da siłę aby przetrwać wszelkie przeciwności.

Krytyka

Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ci którzy krytykują ludzi najbardziej, są tymi, którzy mają najwięcej kompleksów na punkcie siebie samych. Szczęśliwi ludzie nie mają problemów ze swoją samooceną i potrafią znaleźć dobro w każdym człowieku. Otwierają się na innych ludzi, starają się im pomóc w ciężkich chwilach i mają świadomość, że w każdym z nas ukryte jest dobro.

Nieistotne czy masz 15, czy 90 lat - nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje nastawienie do życia, to co wypowiadasz i to co myślisz. Nieważne w jakim momencie w swoim życiu się teraz znajdujesz: wykorzystaj każdą szansę i staraj się dążyć do szczęścia. Wiara w Boga pozwala przetrwać wszystko.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek
35,91 zł
39,90 zł

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

5 nawyków, które przeszkadzają ci w byciu szczęśliwym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.