Stowarzyszenie WIOSNA
Adrian Zieliński, mistrz olimpijski podnoszeniu ciężarów dołączył do SZLACHETNEJ PACZKI. Sam, zgłosił się na stronie www.superw.pl i poprowadził trening pakowania dla wolontariuszy, którzy już przygotowują się do tegorocznej edycji projektu.
"Osiedle Rodzinne" - przeznaczone dla rodzin wielodzietnych - stało się przedmiotem ataków, zanim jeszcze powstało. Czy chrześcijanin w Polsce ma prawo mieszkać w przyjaznym otoczeniu?
Rzecz o chciwości, czyli o pożądaniu rzeczy, które wcale nie są nam niezbędne. O sztucznych potrzebach, na których zbudowana jest cała "ekonomia" współczesnego konsumpcjonizmu.
Wstręt do turystyki masowej - do turystyki jako takiej - jest tak stary jak świat. Stwierdzenie "Nie jestem turystą" to deklaracja tych, którzy chcą podkreślić: "Mam własne, odrębne widzenie świata".
Szlachetna Paczka
W czasie rozpakowywania paczek pani Zosia znalazła kartkę z życzeniami. Wzięła ją do rąk i pocałowała. Przestała oglądać inne rzeczy i drżącym głosem, prawie uroczyście odczytała życzenia - opowiada Bożena, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.
Polacy lubią być podglądani. Czy wkrótce dogonimy Wielką Brytanię, w której funkcjonują już ponad 4 mln kamer, a statystyczny londyńczyk filmowany jest 400 razy dziennie?
W Polsce możemy produkować wino dobrej jakości, jeśli się do tego przyłożymy - przekonuje prof. Stanisław Weidner z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W ramach projektu badawczego sprawdza on, jak winorośl może poradzić sobie z polskim chłodem i suszą.
Andrzej Kozioł / slo
Służyły, jak pamięcią sięgam, przede wszystkim do wyglądania. Osobliwie na przedmieściach, na uliczkach małych i obrzeżonych małymi domkami - na Filareckiej, Kasztelańskiej, Królowej Jadwigi, ale także na Kraszewskiego, Słonecznej, czyli Bolesława Prusa, i Kościuszki, gdzie domy wyrosły na tyle, że zwano je kamienicami.
Mama, choć uczyła biologii, była słabą specjalistką od Ziela. Znała nazwy ziół - łacińskie i polskie - ale wszystkich zaczarowanych określeń musiała uczyć się od sąsiadek. Nie wiedziała, gdzie szukać ziół rzadkich. Na dodatek słabo wierzyła w nadzwyczajną moc Ziela, że uleczy chorą krowę albo pomoże na anemię. Epoka była racjonalna, a zabobon w pogardzie.
Od wieków towarzyszyło człowiekowi - od narodzin aż po grób. Stara chrześcijańska legenda mówi, że na początku świata Bóg obdarował ludzi pszenicą i żytem o grubych i długich kłosach...
Co czwartego Polaka nie stać na żaden wakacyjny wyjazd. Jednak nawet urlop spędzony w domu to szansa na rozwijanie pasji czy choćby spędzenie czasu z bliskimi.
"Latem świat petersburski zwykł mieszkać na daczy.
To jest - w pałacach wiejskich. Dacza wioskę znaczy".
Zwierzęta w lasach Warszawy i w terenach zurbanizowanych. Ochrona zwierząt dziko żyjących, zagrożenia i postępowanie w przypadkach kontaktu ze zwierzyną. Lasy Miejskie - Warszawa reprezentować będzie Józef Mierzwiński.
Jak zrewitalizować wizerunek warszawskiej ulicy? Jak zmierzyć się z brudem, żebractwem, chuligaństwem oraz szemraną historią miejsca? Jak przekonać mieszkańców, lokalny biznes i samorząd do faktu, że taka zmiana wszystkim się opłaca?
Działalność społeczna, sąsiedzka to praca której miarą nie jest wysokość miesięcznych dochodów czy innych dóbr materialnych. Jednak jak pokazuje doświadczenia aktywnych mieszkańców w różnych zakątkach świata to wspólne działanie na rzecz społeczności lokalnych ma najwyższy wskaźnik procentowy dla lokaty kapitału społecznego ludzi i miejsca.
PAP / slo
Większość Polaków zachowuje dystans wobec sąsiadów i ogranicza się tylko do kontaktów grzecznościowych - wynika z sondażu CBOS. Najbardziej zażyłe relacje z sąsiadami mają mieszkańcy wsi, co jest rzadsze w wielkich miastach.
Pracownia Duży Pokój. "Prawie każdy (przynajmniej każdy kto mieszka w bloku) pamięta słowa - duży pokój - jeszcze z dzieciństwa, kiedy to duży pokój wydawał się naprawdę duży.
Czy w Internecie tworzony jest cybernetyczny klon, który w przyszłości wyprze naszą prawdziwą tożsamość? Czy to medium zamknie nas w świecie sztucznie podsycanych instynktów?
Pocztą wysyłamy zazwyczaj kartki z gotową, wydrukowaną treścią. To znak czasów, czy wyraz tego, że coraz mniej mamy sobie do powiedzenia?
Kiedyś ludzie często żałowali, że nie mogli utrzymać swoich znajomości ze szkoły średniej czy ze studiów. W pewnym wieku odrywały ich od dawnych przyjaciół praca, rodzina lub inne koleje losu. Dzisiaj dzięki portalom społecznościowym możemy nie tylko podtrzymać znajomości, ale i odświeżyć te stare, jak i zawiązać nowe.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}