Czy niedzielny czas, tak często dzielony między kościół a supermarket, może stać się źródłem duchowego wzbogacenia - jak pisał o tym Jan Paweł II?
Mikrotrendy biorą się stąd, że jeszcze nigdy każdy z nas nie miał tak wielkiej indywidualnej możliwości wyboru, jak na początku XXI wieku - twierdzi Mark Penny, były doradca Clintona.
Ponieważ znam pewnego człowieka walczącego z bałaganem od początku swego żywota, postanowiłem mu pomóc i zorientować się skąd to piękne słowo pochodzi. Czułem już od dawna nienaukowym węchem, iż "bałagan" pochodzi z Azji. Przecież my, Europejczycy na Zachodzie, nie znamy bałaganu, nie wiemy, co to jest.
Internet 50+. Jakiś czas temu przeprowadzono badania, których celem było określenie sposobu w jaki osoby powyżej 50 roku życia korzystają z sieci. Okazało się, że korzystanie z komputera… wydłuża młodość! Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób i do czego osoby starsze używają komputera?
Radio Warszawa / slo
Księgarnia Bajbuk. Czy Warszawiacy czytają książki? W jaki sposób skutecznie i ciekawie aktywizować czytelnictwo w przestrzeni miejskiej? Jak zmieniają się formy nośników tekstu, źródeł informacji, docierania do czytelnika? Czy księgarnia może być miejscem spotkań dla sąsiadów i alternatywą dla Euro 2012?
Mogę dać wam tylko jedną dobrą radę: nie słuchajcie żadnych rad - poradziła nam szczerze koleżanka w rozmowie o wychowaniu dzieci. Kiedy lawinowo rośnie liczba bezosobowych porad, sztuka udzielania dobrych rad zanika. Trzeba robić wszystko, by nie zniknęła całkiem.
Pasażerowie blokujący drzwi w metrze oraz turyści powoli spacerujący ulicami miasta - to dwie rzeczy, które najbardziej irytują mieszkańców Wielkiego Jabłka.
W naszych czasach nic nie traci aktualności szybciej niż film i literatura z gatunku science fiction. To, co niegdyś czytaliśmy lub oglądaliśmy z wypiekami na twarzach, dziś często trąci myszką. Cóż, po prostu fikcja stała się faktem…
Szlachetnapaczka.pl
Jeśli ktoś nie ma w sobie chęci podejmowania wyzwań, nie będzie dobrym liderem - mówi Maciek, lider rejonu w Krakowie, a później koordynator Paczki dla powodzian i koordynator Zespołu Audytorów SZLACHETNEJ PACZKI. - Jeżeli chcesz podjąć wyzwanie nie musisz czuć, że potrafisz, ale musisz czuć, że chcesz!
Konsumpcja to już styl życia. Kupować jest przyjemnie. Rozsądnie byłoby jednak znać umiar w zakupach.
Beata Krasoń / slo
Igranie ze śmiercią - już sam zwrot jest dosyć przerażający. Gdy słyszymy, że komuś zagraża śmierć, że ktoś jest na granicy życia i śmierci, to taka wiadomość budzi w nas żal, smutek. Może więc zastanawiać fakt, że część ludzi dobrowolnie i wielokrotnie stwarza sytuacje, w których zagraża im śmierć, i nazywa to zabawą albo sportem - sportem ekstremalnym.
Szlachetnapaczka.pl
Grzesiek - urzędnik z Krakowa, Renia - szczęśliwa mama i Pr-owiec sieci hoteli oraz Robert - pastor z Tomaszowa Mazowieckiego. Różnią ich pasje, sposoby patrzenia na świat, role społeczne i pomysły na spędzanie czasu. Wszystkich połączyło jedno: bycie liderem SZLACHETNEJ PACZKI.
Zbójnik - ulubiony bohater karpackiego folkloru słownego - był hojny, sprawiedliwy, silny i niezwyciężony. W legendzie równał świat, zabierając doczesne dobra bogatym i obdarowując nimi biednych, mógł więc, jak sądzono, liczyć na opiekę Niebios.
Monika Florek-Mostowska z zaproszonymi gośćmi próbuje zrozumieć pozycję celebrytów. Gośćmi są Dr Dagmara Jaszewska, socjolog, Bartosz Wieczorek, filozof kultury, Sławomir Holland, aktor teatralny i filmowy.
Okazuje się, że im jesteśmy starsi, tym większy mamy wpływ na to, jak się czujemy i wyglądamy. Niektórzy twierdzą, że w okolicach pięćdziesiątki, mniej więcej w 70 proc. to, jak się starzejemy, zależy od naszego stylu życia, a w 30 proc. od genów.
Zazdrość to, w powszechnej opinii, paskudne uczucie. Z gatunku tych, do których - jak do lenistwa, chciwości, nietolerancji i jeszcze kilku grzechów pospolitych - nie wpada się przyznać publicznie.
Nie wystarczy samo zaangażowanie religijne i głęboka wiara, aby stworzyć produkt wysokiej jakości - z czystej pobożności często rodzi się religijny kicz. Aby tworzyć w Kościele dobrą sztukę użytkową, przede wszystkim potrzebne są umiejętności i pewna dojrzałość: artystyczna i teologiczna.
Wiek średni to moment dokonywania bilansu zysków i strat, rozrachunku z dotychczasowym życiem w kontekście nowych wyzwań, jakie stawia przed człowiekiem "jesień życia"…
Czy śródmieście Warszawy umiera? Pustka i biurowce. A gdzie życie? Czy tak powinno wyglądać centrum europejskiej stolicy? - pytają mieszkańcy i aktywiści stolicy. O perspektywach rozwoju lub zastoju dla centrum Warszawy rozmawiamy z Patrykiem Zarembą, architektem z Forum Rozwoju Warszawy.
Miłość bliźniego często wydaje się bardzo ogólnym przykazaniem. Jednak coraz więcej osób postrzega ją jako bardzo konkretne zadanie, jako wezwanie do śmiałego wyjścia ku ludziom, którzy potrzebują wyrozumiałej obecności drugiego. Możliwości realizacji tego zadania szukają w wolontariacie.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}