Im więcej czasu spędzasz na kanapie przed telewizorem, tym większe jest ryzyko gruczolaka prostaty, a co za tym idzie, wzrasta prawdopodobieństwo, że będziesz musiał poddać się operacji.
Niektóre wiążą się ze stratą, inne są głęboko zepchnięte do podświadomości. Wiedza o nich może okazać się kluczowa w leczeniu poważnej choroby, jaką jest depresja.
Aktywność fizyczna i uprawianie sportu uchodzą za klucz do dobrego zdrowia i lekarze często zalecają pacjentom ćwiczenia. Czy pomagają one także w profilaktyce raka prostaty?
fundacjakaczkowskiego.org / df
Jak budować relacje z pacjentami? Jak komunikować najtrudniejsze diagnozy? Co to znaczy, że lekarz ma być profesjonalnym buntownikiem? Tego wszystkiego nauczysz się na Sopockim Areopagu Etycznym.
dziendobry.tvn.pl/ df
Cała Polska pokochała dietę warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej. Co wzbudza najwięcej pytań w jej stosowaniu? O czym najczęściej zapominamy w trakcie diety?
PAP / pk
Jak się okazuje, zmiana czasu jest wyjątkowo niekorzystna dla naszych organizmów. Sprawdź, z czym wiąże się przestawianie zegarków dwa razy w roku.
Redakcja DEON.pl
Czy człowiek, który pości, może spodziewać się lepszego samopoczucia, czy wręcz przeciwnie? Jak długo powinna trwać dieta warzywno-owocowa? Odpowiadają Beata Anna Dąbrowska i Paulina Borkowska.
Redakcja DEON.pl
Jeśli tematy związane z programem warzywno-owocowym proponowanym przez Ewę Dąbrowską są ci bliskie, ale masz ciekawe pytanie, to nie dość, że możesz uzyskać odpowiedź u źródła, to jeszcze mamy dla ciebie nagrodę.
Beata Anna Dąbrowska, Paulina Borkowska
Jeśli brakuje ci czasu na zaplanowanie i ułożenie zdrowej diety, a komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, to chyba mamy coś, co rozwiąże twoje problemy.
PoProstuZdrowo.pl/ ed
Chcesz schudnąć, ale słowo "dieta" wywołuje w tobie skrajne emocje. Kojarzy ci się z wyrzeczeniami, momentami głodu i uczuciem niezadowolenia. Zamiast drastycznych i radykalnych zmian, poznaj 9 trików, które pozbawią cię niechcianego tłuszczu.
Beata Dąbrowska / Paulina Borkowska
Efekt jo-jo, złe samopoczucie, senność, duchowa załamka... znasz ten stan? Prawdopodobnie za szybko porzuciłeś post. Poznaj bezcenne rady jak prawidłowo go zakończyć i cieszyć się zdrowiem.
Karolina Gujda
Czego nie mówić kobiecie na diecie? Lista irytujących, ale czasem też zabawnych komentarzy od bliższych i dalszych znajomych jest całkiem długa. Nas najbardziej rozśmieszył (nie wkurzył!) numer 6. A was?
Beata Dąbrowska
Dieta to wędrówka w głąb siebie: wyciszając organizm, wyciszajmy też siebie samych, poświęćmy ten czas na zbliżenie się do samych siebie, do tych spraw, które były w nas zagłuszane przez pośpiech, stres, nadmiar. Podstawą zmiany jest działanie zgodne z naturą człowieka: aby zatem uzyskać trwałe efekty, musimy podejść do tematu holistycznie, poddając zmianie tak ciało, jak i duszę i ducha.
Beata Dąbrowska / Paulina Borkowska
Post to nie tyle redukcja wagi, ale przede wszystkim nowy START w Twoim życiu, ponieważ może on całkowicie odmienić Twoje podejście do żywności i odżywiania się. To czas regeneracji ciała i wyciszenia ducha!
"mama:Du" / pk
O depresji, jako poważnej chorobie, mówi się coraz częściej. Niestety wielu ludzi wciąż bagatelizuje tę dolegliwość, uważając ją za niegroźny stan przejściowy. O tym w jak wielkim są oni błędzie, pisze na łamach "mama:Du" Alicja Cembrowska.
Karolina Gujda
Zaczynasz zwykle z pełną werwą i fascynacją nowym stylem życia. Potem przychodzi znudzenie, zniecierpliwienie i frustrujący brak efektów. Co zrobić, żeby tym razem było inaczej?
Krystyna Dajka/ Sławomir Rusin
Hipokrates mówił: "Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, to nie można będzie ci pomóc". Post Daniela, dzięki swojej prostocie, pomógł już tysiącom osób. Dlaczego warto spróbować?
Wyobraźcie sobie, że jesteście w sytuacji granicznej. Ma miejsce wypadek albo dowiadujecie się o nieuleczalnej chorobie. Co by się stało priorytetem? - pytał ks. Jan Kaczkowski. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
O zdrowiu fizycznym słyszymy na okrągło. Znacznie mniej mówi się o zdrowiu psychicznym, a przecież kampania przeciwko źródłom psychologicznego smogu i skażeniu powinna być równoległa do współczesnej kampanii ekologicznej.
IAR
Buraczany wywar dodaje energii, zwłaszcza tym, którzy wykonują ćwiczenia fizyczne - podaje Gazeta Fizjologii Stosowanej (Journal of Applied Physiology).
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}