Abp Ryś na spotkaniu z młodymi: powiedz Bogu "chcę"

Abp Ryś na spotkaniu z młodymi: powiedz Bogu "chcę"
fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube
KAI / pk

Z inicjatywy Księży Jezuitów z Piotrkowa Trybunalskiego w sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej odbyło się spotkanie modlitewne dla młodych zatytułowane: Czy Ewangelia to radosna nowina?

Młodzi wysłuchali świadectwa, wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, mogli skorzystać z modlitwy wstawienniczej, a refleksją nad fragmentem Ewangelii o Zwiastowaniu NMP podzielił się z uczestnikami spotkania abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki odnosił się też do opinii pojawiąjącej się u ludzi młodych, która mówi: Kościół zajmuje się głównie tym, czego nie wolno…

- Najważniejsze pytanie w chrześcijaństwie nie jest: czy potrafisz zrobić to, co jest niemożliwe, tylko czy chcesz, żeby ci się stało? - mówił abp Ryś. - Maryja nie mówi w odpowiedzi na słowo Boga "ok, biorę się zaraz do roboty", ale mówi "zrób to, dokonaj tego w moim życiu, niech mi się stanie!". Brzmi łatwo, ale człowiekowi nie raz pół życia zejdzie, żeby powiedzieć Bogu "chcę". To nie jest takie proste powiedzieć Bogu "chcę, zrób to!" - zauważył kaznodzieja.

Łódzki pasterz zwrócił również uwagę na to, że "z wielkim trudem przychodzi nam podjąć taką decyzję, w której mówię Bogu "chcę z Tobą iść na całość, zrób we mnie to wszystko, co obiecujesz". Dla mnie największym odkryciem w życiu wiary było to, że kluczem do wiary jest obietnica. Bóg obiecuje ci rzeczy niesamowite, o których sam masz ochotę mówić «to jest niemożliwe». Bóg ci mówi «to się stanie». To jest moment, kiedy dobrze widzimy, że nauka Jezusa jest Dobrą Nowiną. (…) Co od ciebie zależy? Decyzja. Powiedz «chcę»! Odpowiadasz «jutro». To, co niemożliwe w życiu Maryi i naszym - tego dokonuje Duch Święty. To wszystko Duch Święty w tobie sprawi" - podkreślił duchowny.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś na spotkaniu z młodymi: powiedz Bogu "chcę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.