Bp Dabiré: terroryści chcą islamizacji całej Afryki

Bp Dabiré: terroryści chcą islamizacji całej Afryki
pl.depositphotos.com
KAI/dm

Wolność Afryki jest zagrożona - uważa bp Laurent B. Dabiré. Przewodniczący episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że dżihadyści dążą do islamizacji całego kontynentu i są na dobrej drodze do realizacji swojego celu.

Jego zdaniem skutecznie udaje im się narzucać swoją wizję świata nawet tym muzułmanom, którzy nie podzielają ich przekonań.

Najnowszy raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na temat wolności religijnej na świecie zwraca uwagę na postępującą radykalizację Afryki, zwłaszcza subsaharyjskiej i wschodniej, gdzie liczebność grup terrorystycznych znacznie wzrosła. Wolność religijna jest łamana w niemal połowie krajów Czarnego Lądu.

Ordynariusz diecezji Dori w Burkina Faso zauważył, że terroryzm jest jak lawina, która spadła na Sahel, niszcząc na swojej drodze wszystko, co ma znamiona pokojowego współistnienia i tolerancji.

- Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej, zniszczone domy, szkoły i kościoły - powiedział hierarcha podczas prezentacji raportu.

Podkreślił, że dialog z radykałami nie jest możliwy, ponieważ dla nich nie do zaakceptowania jest samo fizyczne istnienie chrześcijan. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, hierarcha wyraził wdzięczność dla Francji za stworzenie międzynarodowej misji, której celem jest szkolenie wojsk państw Sahelu do walki z terrorystami.

- Żaden kraj nie może wygrać z nimi w pojedynkę, dlatego jak nigdy potrzebujemy jedności i współpracy - podkreślił ordynariusz Dori.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Bp Dabiré: terroryści chcą islamizacji całej Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.