Amerykańscy biskupi wzywają do pojednania po wyroku w sprawie zabójstwa Floyda

Amerykańscy biskupi wzywają do pojednania po wyroku w sprawie zabójstwa Floyda
pl.depositphotos.com
vaticannews.va/dm

Amerykańscy biskupi wzywają do pojednania społeczeństwa amerykańskiego po ogłoszeniu wyroku, jaki zapadł w procesie o zabójstwo George’a Floyda. We wtorek ława przysięgłych w Minneapolis uznała byłego policjanta Dereka Chauvina winnym zabójstwa Afroamerykanina.

Informację podał The Vatican News. 

Zabójstwo George’a Floyda przez policjanta Dereka Chauvina przez wiele miesięcy powodowało napięcia na tle rasowym w USA.  Wtorkowy wyrok dodatkowo rozgrzał emocje.

Do pojednania wezwali w swoim oświadczeniu biskup Shelton Fabre z Episkopatu USA oraz abp Paul Coakley. Podkreślili, że istnieje pilna potrzeba uzdrowienia podzielonego na tle rasowym społeczeństwa.

Powiedzieli, że jego śmierć pokazała potrzebę dostrzegania „świętości we wszystkich ludziach, a zwłaszcza w tych, którzy byli wcześniej uciskani”. „Ludzkie życie na każdym jego etapie jest ważne i święte” – podkreślili biskupi.

Wyrazili nadzieję, że po smutku i bólu, które dotknęły Stany Zjednoczone dojdzie do oczyszczenia. Wezwali mieszkańców USA do pokojowego odbudowania tego, co zniszczyła nienawiść.

W tym samym tonie wypowiedzieli się biskupi Konferencji Katolickiej z Minnesoty. Wezwali oni do wzajemnego współczucia, pojednania i przebaczenia. Podkreślili, że nienawiść i gniew nie mogą zwyciężyć. Dodali, że protesty, których doszło po śmierci Floyda, niewiele pomogły w kwestii poprawienia życia i podstawowych problemów kolorowych.

Biskupi podkreślili, że wzorem pojednania jest ukrzyżowany Jezus Chrystus, który oddał „swoje życie, aby przynieść wieczną sprawiedliwość, pojednanie i zbawienie wszystkim narodom, dając w ten sposób świadectwo uzdrawiającej mocy przebaczenia, współczucia i pokoju. ”

 Dlatego, aby uleczyć rany rasizmu, „należy otworzyć serca, aby niesamowita łaska Boża była światłem, które nas wypełnia, którym będziemy się dzielić – podkreślili.  

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Amerykańscy biskupi wzywają do pojednania po wyroku w sprawie zabójstwa Floyda
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.