Bp Jarecki: ks. Popiełuszko uczy, byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy

Bp Jarecki: ks. Popiełuszko uczy, byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy
(fot. Domena publiczna)
3 lata temu
KAI / pk

Ksiądz Jerzy Popiełuszko uczy nas byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy, byśmy nie bali się cierpienia - powiedział bp Piotr Jarecki podczas Mszy w liturgiczne wspomnienie błogosławionego.

Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawił liturgię w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu w 33. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana "Solidarności".

Bp Jarecki przypomniał, że błogosławiony nie ograniczył się do tego, by działać jedynie wewnątrz Kościoła oddając się wyłącznie posłudze sakramentalnej. - Wychodził do wszystkich ludzi, zwłaszcza ludzi potrzebujących. Nie pytał, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, ale torował do ich serc drogę jedynemu Zbawicielowi człowieka - mówił.

- Nie przyjął łaski na darmo. W trudnych warunkach życia okazał się wiernym Chrystusowi w każdych okolicznościach, bo z nim był złączony - podkreślił.

Hierarcha wskazał, że bł. ks. Popiełuszko jest dla wiernych przykładem misji prorockiej Kościoła. - On uczy każdego z nas, byśmy byli głosem samego Boga - podkreślił. - Błogosławiony ksiądz Jerzy uczy nas byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy, byśmy nie bali się cierpienia. Byśmy chcieli i potrafili poświęcić swoje życie - powiedział bp Jarecki.

Dodał, że jeżeli człowiek nie ma w sobie takich wartość, za które jest w stanie oddać życie, to życie takiego człowieka prędzej czy później straci sens. - Dziękujemy księdzu Jerzemu za to, że łaska, którą otrzymał zaowocowała i w bardzo trudnych warunkach życia okazał wierność Jezusowi Chrystusowi - powiedział biskup.

Bp Jarecki odniósł się również do aktualnych wydarzeń społecznych. Podkreślił, że stale powinniśmy uczyć się rozwiązywać konflikty. - Powinniśmy traktować je jako szansę do głębszego porozumienia - wskazał hierarcha. - Nie możemy tracić z horyzontu niezbywalnej godności człowieka. Z wiary powinnyśmy wyprowadzać styl życia pełen chrześcijańskich dzieł miłości - powiedział hierarcha.

W Mszy świętej odprawionej w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu udział wzięli przedstawiciele administracji państwowej i działacze NSZZ "Solidarność".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Jarecki: ks. Popiełuszko uczy, byśmy nigdy nie wchodzili w niedozwolone kompromisy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.