Bp Lityński: każdy krzyż jest dla nas lekcją miłości

KAI /kb

„Każdy krzyż jest dla nas lekcją miłości. Bez krzyża i lekcji Miłości Ukrzyżowanej nie można być uczniem Jezusa” – podkreślił bp Tadeusz Lityński, który sprawował liturgię Niedzieli Palmowej w parafii pw. MB Królowej Polski w Trzebielu.

W homilii bp Tadeusz Lityński odniósł się do trwającej pandemii.

"Przyzwyczailiśmy się do radości tego dnia, którą akcentowaliśmy procesjami z palmami, radosnym śpiewem. Na próżno w tym roku szukać nam jednak tego tłumu, gdy pandemia w dalszym ciągu nas ogranicza, limity bardzo radykalnie określają, jak tłum może dziś w tym wydarzeniu uczestniczyć. Na próżno nam także szukać radości, gdy codzienne informacje ze świata raczej napawają lękiem, beznadzieją" – mówił na początku kaznodzieja.

Hierarcha przypomniał, że Kościół nie narodził się w wiwatowych okrzykach, w machaniu plamami, ale w byciu pod krzyżem.

DEON.PL POLECA

"Kościół rodzi się nieustannie z doświadczenia Jezusa, który nie pozwala, abyśmy pomarli w naszych grzechach i zaprasza nas do życia z Nim" – mówił bp Lityński.

Aktualna sytuacja na w kraju i na świecie wymaga od nas pewnej zmiany naszej religijności, naszej pobożności.

"W czasie ograniczeń pandemicznych nie mamy teraz doświadczenia liturgicznego spotkania w tłumie wiernych, uczestniczących w Wielkim Tygodniu czy okresie wielkanocnym podczas Mszy w naszym kościele. Dlatego pojawia się szansa na podkreślenie osobistej, indywidualnej modlitwy w domu, a może chwila adoracji w kościele. Może jest to szansa i dlaczego z niej nie skorzystać?" – zauważył.

"To czas na osobistą lekturę słowa Bożego i spojrzenia na krzyż w moim mieszkaniu. Niech Jezus z tego domowego krzyża czy obrazu czuwa i odradza nasze życie"– dodał.

Kaznodzieja przypomniał również, że wiara Kościoła to ciągła odpowiedź na miłość Boga.

"Każdy krzyż jest dla nas lekcją miłości. Bez krzyża i lekcji Miłości Ukrzyżowanej nie można być uczniem Jezusa" – podkreślił na koniec.

Proboszczem parafii pw. MB Królowej Polski jest ks. Roman Litwińczuk.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Bp Lityński: każdy krzyż jest dla nas lekcją miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.