'Droga do Jezusa" - atrakcyjne głoszenie Ewangelii

'Droga do Jezusa" - atrakcyjne głoszenie Ewangelii
Fot. "Droga do Jezusa"
"Droga do Jezusa" / kb

Przybliżanie nauczania Jezusa i codzienne tłumaczenie codzienne Ewangelii dzieciom w wieku szkolnym - właśnie to oferuje projekt " Droga do Jezusa", który można śledzić na YouTube.

Na młodych widzów czeka nie tylko nauka Pisma Świętego, ale i konkretne wskazówki życiowe, a to wszystko w atrakcyjnej, multimedialnej i przede wszystkim krótkiej formie.

DEON.PL POLECAInicjatorem przedsięwzięcia jest Wspólnota Emmanuel, która postanowiła wypełnić lukę tworząc innowacyjny w skali całego kraju projekt Droga do Jezusa "Codziennie modląc się z dziećmi w drodze do szkoły lub podczas wieczornej modlitwy rodzinnej słuchaliśmy Ewangelii na każdy dzień, a następnie komentarza do niej korzystając z propozycji komentarzy dla dorosłych, jednakże ich przekaz był często zbyt trudny dla naszych dzieci i tak narodził się pomysł na komentarze do Ewangelii dla dzieci” - mówi Tomasz Opiela pomysłodawca projektu, tata 5 dzieci.

Autorami komentarzy kolejnych odcinków są biskupi, księża, siostry zakonne, osoby konsekrowane, jak również osoby świeckie w tym rodzice. Twórcy Drogi do Jezusa liczą, że komentarze staną się częścią wieczornej lub porannej modlitwy rodzinnej w domach w całej Polsce, będą wykorzystywane w drodze samochodem do szkoły, lub w każdym innym wygodnym miejscu i czasie.

Komentarze dla dzieci do Ewangelii to również świetna propozycja dla katechetów, do wykorzystywania w czasie lekcji, czy jako element formacji rodzin z dziećmi, przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. 

"Żadna inna książka nie zawiera w sobie takiego bogactwa. Chcemy więc przekazać je naszym dzieciom, bo to jest ten fundament, na którym będą budować swoje życie. Chcemy także zainspirować i dzieci, i rodziców do rozmowy na temat codziennej Ewangelii, a także do jej wspólnego czytania i rozważania” – twierdzi Edyta Ziętara, mama 3 dzieci, współtwórca projektu.

Projekt można śledzić na stronie www.drogadojezusa.com lub na kanale YouTube.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Harmony Trejo

Projekt Gorzkie Żale w wykonaniu Harmony Trejo jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest...

Skomentuj artykuł

'Droga do Jezusa" - atrakcyjne głoszenie Ewangelii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.