Bp Solarczyk: niech Słowo Boże brzmi w naszych sercach i przemienia nas

Bp Solarczyk: niech Słowo Boże brzmi w naszych sercach i przemienia nas
Bp Marek Solarczyk (fot. Episkopat News)
KAI/mk

- Niech Słowo Boże brzmi w naszych sercach i zachęca nas do przemiany naszych dusz - mówił bp Marek Solarczyk, który 23 stycznia celebrował mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu w podziękowaniu za duchowe owoce beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W homilii bp Marek Solarczyk nawiązał do wizyty kard. Stefana Wyszyńskiego w 1972 roku w Radomiu. Odbyły się wówczas uroczystości związane z powrotem na szlak nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

- Dobrze wiemy i znamy wielką miłość bł. kard Stefana do Matki Bożej, do Matki Słowa Bożego, do Tej, która potrafiła wsłuchać się i odpowiedzieć na to Słowo z takim oddaniem i zaufaniem. Przecież to wszystko co trwa do dzisiaj dzięki kard. Wyszyńskiemu, jest jedną z wielu ale jakże mocną nauką dla nas, jak przyjmować i rozważać Słowo Boże - mówił bp Solarczyk.

- Niech to co Bóg nam dzisiaj ofiarował w słowie Bożym, brzmi w naszych sercach, niech zachęca nas i przemienia nasze dusze, abyśmy byli tymi, którzy wypełniają Boże Słowo, pragnąc żyć z Bogiem. I niech Maryja uczy nas naśladowania i wypełniania Bożego Słowa, a kard. Wyszyński niech oręduje za nami, abyśmy w tym czasie byli sługami Słowa i znakiem Bożej mocy - powiedział bp Solarczyk.

W 1966 r. na polecenie władz PRL wizerunek maryjny został "aresztowany" i uwięziony na Jasnej Górze. Następnie przez sześć lat szlakiem nawiedzenia wędrowała pusta rama i świeca. Kiedy w czerwcu 1972 roku symbole te miały dotrzeć do Radomi, ks. Józef Wójcik, ówczesny młody wikariusz parafii Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, postanowił uwolnić obraz, by znalazł się on na uroczystościach radomskich. Przez kilka dni obraz był ukrywany w Radomiu i wyniesiony został dopiero na uroczystości 18 czerwca 1972 roku. Na placu przed dzisiejszą katedrą zgromadziło się wówczas kilkadziesiąt tysięcy osób. Byli obecni kard. Stefan Wyszyński i kard. Karol Wojtyła, którzy wzruszeni ucałowali obraz. Obaj wynieśli obraz na ramionach.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając
25,83 zł
36,90 zł

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia

Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z Janem Pawłem II, a co z Bolesławem Bierutem? Wspomnienia, luźne myśli, zapamiętane przez...

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: niech Słowo Boże brzmi w naszych sercach i przemienia nas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.