Bp Zieliński: Polskie władze sieją wiele zamętu wokół dzieła katechezy

Bp Zieliński: Polskie władze sieją wiele zamętu wokół dzieła katechezy
bp Zbigniew Zieliński. fot. Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube
KAI / gś

4 marca bp Zbigniew Zieliński przypomniał wiernym jak ważne jest dzieło katechizacji. Podczas Mszy św. z okazji pierwszej rocznicy własnego ingresu, jego ekscelencja zawierzył katechetów oraz ich pracę opiece Najświętszej Maryi Pannie Bolesnej, Skrzatuskiej Pani. Podkreślił również, że obecna sytuacja spowodowana jest nie tylko działaniami obecnej władzy, ale również tych, którzy obdarzyli ją mandatem zaufania.

Dyskryminacja w szkolnych murach

Biskup podczas Mszy św. poruszył kwestie zapowiedzi zmian dotyczących lekcji religii w szkołach, a co z tym związane – dyskryminacji polskich katechetów i katechetek.

- Ogromny ból powodują w naszych sercach podejmowane przez współczesne polskie władze działania, siejące wiele zamętu wokół dzieła katechezy, głoszące zapowiedzi dyskryminujące katechezę, katechetów, a przez to jeszcze bardziej tych, do których chcemy nieść słowa umocnienia – podkreślił bp Zbigniew Zieliński.

W modlitwie nadzieja dla katechezy

Bp Zbigniew Zieliński przed uroczystym aktem zawierzenia wyraził swoją wdzięczność za posługę setek kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich - zwłaszcza tych podejmujących dzieło katechizacji.

- Chcemy objąć tą modlitwą wszystkich katechetów, by ich wesprzeć, i tu, w Skrzatuszu, Matce Bożej Skrzatuskiej, Matce Miłości Zranionej i naszej nadziei zawierzyć ich owoce, ich pracy, ale też i teraz zatroskane i często zranione tymi głosami krzywdzącymi serca. Chcemy w tym akcie zawierzenia objąć modlitwą także tych, którzy ten zamęt sieją, często nieświadomie, a niejednokrotnie także w duchu złej woli, prosząc o łaskę nawrócenia – mówił biskup.

- Obejmujemy także tą modlitwą tych, którzy udzielili im mandatu zaufania, często stanowiąc wspólnotę ludzi wiary. Aby się opamiętali i mieli świadomość, że swoimi decyzjami także mają w takich klimatach i w takiej atmosferze niemały udział. Troska, ból, ale jeszcze bardziej jak zawsze, gdy stajemy przed Matką, ufność w dobrą przyszłość. Łączymy się z tymi wszystkimi, którzy podejmują dzieło katechetyczne w naszej diecezji, w naszej Ojczyźnie i w Europie – usłyszeli wierni zgromadzeni w skrzatuskiej bazylice.

Akt Zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie Bolesnej, Skrzatuskiej Pani katechetów oraz dzieła katechetycznego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:

Najświętsza Maryjo Panno Bolesna, Skrzatuska Pani, Matko Miłości Zranionej i Naszej Nadziei! Ty, która z woli Ojca Wszechmogącego wstąpiłaś w tajemnicę zbawczego cierpienia i przyjmujesz z krzyża Ciało Boskiego Syna, popatrz na serca Twych dzieci doświadczonych niepewnością jutra. Ciebie prowadzi Duch Święty, i Ty, Matko Naszej Nadziei ukazujesz Ciało Jezusa, abyśmy adorując Jego święte rany doznali pocieszenia. Twemu Niepokalanemu Sercu Maryjo zawierzam wszystkich katechetów oraz dzieło katechetyczne w diecezji; wszystkie parafie, szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i kulturalne, zakłady pracy i wszystko co ją stanowi, każdą grupę i ich rozwój. Jako dobra, czuła i kochająca Matka ochraniaj swoje dzieci przed szatańskimi napaściami, zwodniczymi ideologiami, brakiem odniesienia do Boga i religii oraz brakiem miłości wobec tych, którzy po nas idą. Niech nasze ufne wołanie do Ciebie wyjedna umocnienie sił głoszącym Ewangelię. Katechetom niech doda otuchy i wsparcia, a owoce ich pracy niech jeszcze bardziej potęgują ich siły do gorliwego pomnażania duchowego dobra powierzonym ich opiece. Niech za Twoim Matczynym wstawiennictwem synowie i córki tej diecezji rozwijają się na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. Amen.

Źródło: KAI / gś

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Zieliński: Polskie władze sieją wiele zamętu wokół dzieła katechezy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.