Buenos Aires ma nowego arcybiskupa. Został nim bp Jorge Ignacio García Cuerva

Buenos Aires ma nowego arcybiskupa. Został nim bp Jorge Ignacio García Cuerva
fot. INFOMEDIA 24 / YouTube
KAI / pk

Papież przyjął rezygnację 75-letniego kardynała Mario Aurelio Poli z funkcji arcybiskupa Buenos Aires w Argentynie. Jego następcą został bp Jorge Ignacio García Cuerva, dotychczasowy ordynariusz diecezji Río Gallegos.

Arcybiskup Jorge Ignacio García Cuerva urodził się 12 kwietnia 1968 r. w Río Gallegos. Po ukończeniu studiów filozoficznych i teologicznych w seminarium diecezji San Isidro, 24 października 1997 r. przyjął święcenia kapłańskie. Uzyskał licencjat kanoniczny z teologii, ze specjalizacją z historii Kościoła i w prawie kanonicznym, na Papieskim Uniwersytecie Katolickim Argentyny "Santa María de los Buenos Aires" i uzyskał tytuł adwokata na Uniwersytecie Katolickim w Salta (UCASAL) w Argentynie.

Po święceniach kapłańskich pracował w duszpasterstwie. Był także promotorem sprawiedliwości w sądzie międzydiecezjalnym San Isidro, Merlo-Moreno; wiceprzewodniczącym diecezjalnego Caritas; diecezjalnym delegatem duszpasterstwa więziennego i kapelanem w kilku ośrodkach penitencjarnych w prowincji Buenos Aires.

20 listopada 2017 r. został mianowany biskupem tytularnym Lacubaza i biskupem pomocniczym Lomas de Zamora, a 3 marca 2018 r. otrzymał sakrę biskupią. 3 stycznia 2019 r. został mianowany biskupem Río Gallegos.

DEON.PL POLECA

Obecnie jest członkiem Dykasterii ds. Biskupów i wiceprzewodniczącym Międzynarodowej Komisji Duszpasterstwa Więziennego (ICCPPC).

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Buenos Aires ma nowego arcybiskupa. Został nim bp Jorge Ignacio García Cuerva
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.