Franciszek: wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na trąd

Franciszek: wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na trąd
Fot. Movieclips / YouTube.com
KAI / tk

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek przypomniał o przypadającym dzisiaj 69. Światowym Dniu Trędowatych, przypadającym 1 lutego na Dalekim Wschodzie Nowym Roku Księżycowym a także pozdrowił salezjanów i salezjanki.

- Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na tę chorobę i życzę, aby nie zabrakło im wsparcia duchowego i opieki zdrowotnej. Konieczna jest wspólna praca, aby w pełni zintegrować te osoby poprzez przezwyciężenie wszelkiej dyskryminacji związanej z chorobą, która niestety nadal dotyka wielu, zwłaszcza w sytuacjach społecznych naznaczonych większym ubóstwem - powiedział papież

- Pojutrze, 1 lutego, na całym Dalekim Wschodzie i w różnych częściach świata obchodzony będzie Nowy Rok Księżycowy. Z tej okazji przekazuję serdeczne pozdrowienia i wyrażam życzenie, aby w nowym roku wszyscy cieszyli się pokojem, zdrowiem oraz spokojnym i bezpiecznym życiem - zaznaczył Franciszek.

- Jakże to piękne, gdy rodziny znajdują okazję, żeby się zgromadzić i razem przeżywać chwile miłości i radości. Niestety wielu rodzinom nie uda się niestety w tym roku zgromadzić z powodu pandemii. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się przezwyciężyć tę próbę. Życzę także, aby dzięki dobrej woli poszczególnych osób i solidarności narodów cała rodzina ludzka będzie mogła z nowym dynamizmem osiągnąć cele dobrobytu materialnego i duchowego - dodał.

- W przeddzień uroczystości św. Jana Bosko pragnę pozdrowić salezjanów i siostry salezjanki, którzy czynią w Kościele tak wiele dobrego. Oglądałem Mszę św. odprawianą w sanktuarium Maryi Wspomożycielki przez przełożonego generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artimea. Modliłem się razem z nim za wszystkich. Pomyślmy o tym wielkim świętym, Ojcu i nauczycielu młodzieży, który nie zamknął się w zakrystii, nie był zamknięty w swoich sprawach, wyszedł na ulicę, aby szukać młodych, z tą charakteryzującą go kreatywnością. Najlepsze życzenia dla wszystkich salezjanów i salezjanek! - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Franciszek pozdrowił grupy pielgrzymów obecne na placu św. Piotra, w tym młodzież z włoskiej Akcji Katolickiej uczestniczącej w „Karawanie Pokoju”. Życzył tradycyjnie zgromadzonym smacznego obiadu i prosił o modlitwę w swej intencji.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek: wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na trąd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.