Papież zachęca chemików do ekologicznej odpowiedzialności

Papież zachęca chemików do ekologicznej odpowiedzialności
Papież Franciszek (Fot. pl.depositphotos.com)
Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews /KAI/dm

Papież przyjął na audiencji przedstawicieli Włoskiego Stowarzyszenia Chemików Przemysłu Skórzanego - „przedstawicieli starożytnego rzemiosła, które ma wielowiekową tradycję we Włoszech i innych krajach”. Podczas spotkania poruszył temat dotyczący troski o jakość wspólnego domu. - Dzisiaj mamy większą świadomość odpowiedzialności ekologicznej. To wielka sprawa. Dojrzeliśmy w tym - podkreślił papież.

Papież Franciszek przypomniał, że sam w młodości uczęszczał do technikum chemicznego, co zbliża go dodatkowo do zawodu wykonywanego przez uczestników spotkania.

Papież zwrócił uwagę, że złożony kryzys gospodarczy i społeczny spowodowany pandemią należy potraktować jako okazję do solidarnego wzrostu i podniesienia jakości pracy. Nie może stać się on alibi usprawiedliwiającym zaniedbania w dziedzinie sprawiedliwości i bezpieczeństwa.

Papież życzył zebranym, aby wstawiennictwo św. Józefa pomogło im nie ulegać zniechęceniu, twórczo wykorzystywać talenty oraz zdobyte doświadczenie, aby iść naprzód i otwierać nowe drogi.

DEON.PL POLECA

Zauważył, że bardzo ważne jest, aby łączyć mądrość starszych i entuzjazm młodych, którzy mają wiele do nauczenia się nie tylko na poziomie technicznym, ale również na poziomie ludzkim.

Franciszek poruszył także temat dotyczący troski o jakość wspólnego domu.

Franciszek wskazał, że chodzi o wpływ na środowisko działań, które wykorzystują chemikalia do obróbki materiałów, w tym skór, które są przeznaczone do produkcji torebek, czy np. butów.

- Także wy jesteście wezwani do wniesienia swego specyficznego wkładu w troskę o wspólny dom, a możecie to uczynić właśnie poprzez sposób, w jaki podchodzicie do własnej pracy - powiedział papież.

Dodał, że bardzo cenne jest zrzeszanie się, ponieważ dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także kwestiami prawnymi i technicznymi ludzie pomagają sobie nawzajem i rozwijają w duchu społecznej i ekologicznej odpowiedzialności.

- To jest bardzo ważne! Dzisiaj mamy większą świadomość odpowiedzialności ekologicznej. To wielka sprawa. Dojrzeliśmy w tym - podkreślił papież.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews /KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież zachęca chemików do ekologicznej odpowiedzialności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.