Irak: taniec radości z powodu wizyty papieża

Irak: taniec radości z powodu wizyty papieża
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Agencja Reutera udostępniła filmik przedstawiający księdza tańczącego z radości z powodu przybycia do Karakoszu papieża Franciszka. Tę scenę niektórzy utożsamiają z jedną ze scen biblijnych.

Według brytyjskiej Agencji spontanicznie okazującym radość kapłanem jest 31-letni Momika, który aktywnie pracował w komitecie przygotowującym przyjazd Ojca Świętego do miasta zdewastowanego przez Państwo Islamskie w latach 2014-2016. „To było jak sen, który się spełnił” – wyjaśnił duchowny swoją niecodzienną reakcję.

Ten taniec, wielu kojarzy z opisaną w VI rozdziale Drugiej Księgi Samuela biblijną sceną Dawida tańczącego przed Arką Przymierza.

Gdy islamscy terroryści najechali na miasto, wielu tamtejszych mieszkańców, w tym także ks. Momika, musiało schronić się w pobliskim Kurdystanie Irackim. Kapłan powrócił do Karakoszu, gdy tylko został on wyzwolony w 2016 r. i obecnie wraz z jego mieszkańcami bierze udział w jego odbudowywaniu.

„Od czasu wojny nie widziałem tutaj takiej radości” – powiedział ks. Momika, który później wraz z kilkoma tysiącami swych rodaków uczestniczył we wspólnej z Ojcem Świętym modlitwie Anioł Pański w największym w Iraku kościele pw. Maryi Niepokalanie Poczętej, zwanej Wielkiej.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Irak: taniec radości z powodu wizyty papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.