Franciszek odleciał z Bagdadu do Rzymu

Franciszek odleciał z Bagdadu do Rzymu
(fot. Twitter / @MichalKlosowski)
6 miesięcy temu
PAP / df

Papież Franciszek w poniedziałek rano odleciał z Bagdadu do Rzymu, kończąc swoją czterodniową, historyczną wizytę w Iraku. Na lotnisku odbyła się ceremonia pożegnalna. Była to 33. zagraniczna pielgrzymka Franciszka i pierwsza wizyta głowy Kościoła katolickiego w Iraku.

W uroczystości pożegnania papieża uczestniczył prezydent Iraku Barham Salih. Franciszek po raz ostatni pozdrowił zgromadzonych i wsiadł na pokład udekorowanego flagami Watykanu i Iraku samolotu - relacjonuje agencja Reutera.

33. zagraniczna pielgrzymka Franciszka była bezsprzecznie najtrudniejsza ze wszystkich dotychczasowych. W skrajnie trudnym momencie pandemii koronawirusa papież pojechał do kraju, w którym nie mija zagrożenie terrorystyczne i akty przemocy w odwecie za pokonanie Państwa Islamskiego.

Podczas czterech dni swojej podróży Franciszek odwiedził mieszkających w Iraku katolików, spotkał się także z władzami tego państwa i przywódcą szyitów ajatollahem Alim as-Sistanim. Był m.in. w Nadżafie, Mosulu i Karakoszu. W Irbilu odprawił mszę dla kilkunastu tysięcy wiernych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Franciszek odleciał z Bagdadu do Rzymu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.