Kapelan rzymskiego więzienia: papież pokazuje osadzonym, czym jest miłosierdzie

Kapelan rzymskiego więzienia: papież pokazuje osadzonym, czym jest miłosierdzie
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Słowa papieża to słowa pełne nadziei, dodające odwagi i zachęcające do tego, aby się nie poddawać - tak wczorajsze przesłanie do więźniów wygłoszone po modlitwie "Anioł Pański" skomentował ks. Sandro Spriano, kapelan rzymskiego więzienia Rebibbia.

Ojciec Święty w swoich życzeniach dla osób pozbawionych wolności podkreślił znaczenie przebaczenia i zachęcił, aby zwłaszcza w czasie rozpoczętego Wielkiego Postu pamiętać o miłosierdziu Pana.

DEON.PL POLECAW wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Spriano opowiedział o tematyce wielkopostnych katechez przygotowanych dla osadzonych. Wyraził także swoje zadowolenie ze słów papieża, przypominając jednocześnie, że niejednokrotnie już poświęcał on swoją uwagę więźniom, pokazując im, czym jest miłosierdzie.

- Rozpoczęliśmy Wielki Post, pierwszą niedzielę, właśnie od słów papieża skierowanych do więźniarek z Santiago podczas jego podróży do Chile. Wychodząc od tego przesłania, chcemy rozmawiać o nadziei, o której Franciszek zawsze mówi, a którą nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec. Chcielibyśmy przebyć tę wielkopostną drogę, odwołując się do pełnych żalu słów papieża wypowiedzianych do kobiet z chilijskiego więzienia o tym, że niezbędne jest przebaczenie. Przebaczenie sobie nawzajem i prośba do społeczeństwa o przebaczenie, bez tego bowiem trudno pójść dalej. Franciszek pokazał nam, że Bóg jest miłosierny również dwa lata temu, w Wielki Czwartek, kiedy przybył do więzienia i po zakończonej Mszy przytulił każdego z 400 więźniów. Nic przy tym nie mówiąc, dał do zrozumienia, że Bóg właśnie taki jest - powiedział ks. Spriano.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kapelan rzymskiego więzienia: papież pokazuje osadzonym, czym jest miłosierdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.