Koreański Kościół modli się za ofiary tragedii z okazji Halloween w Seulu

Koreański Kościół modli się za ofiary tragedii z okazji Halloween w Seulu
fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
KAI / pk

Episkopat Korei Południowej wyraził ubolewanie wspólnoty katolickiej z powodu tragedii, w której do tej pory życie straciło co najmniej 150 osób biorących udział w zabawie halloweenowej w stolicy kraju, Seulu.

"Powierzamy Bożemu miłosierdziu ofiary, które niestety straciły życie w tragedii, która wydarzyła się w dzielnicy Itaewon w Seulu w sobotę 29 października 2022 roku. Ponadto składamy najgłębsze kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom, a także modlimy się o szybki powrót do zdrowia i pokój dla rannych" - czytamy w komunikacie południowokoreańskich biskupów katolickich.

Kościół wezwał do przerwania cyklu niesprawiedliwości i nieodpowiedzialności, który stał się powszechną praktyką w tamtejszym społeczeństwie. "Aby to uczynić, musimy najpierw być wierni powierzonym nam zadaniom" - stwierdził episkopat, wzywając władze do dokładnego zbadania przyczyn i przebiegu tej tragedii oraz zapewnienia, aby nieodpowiedzialność i zaniedbania się nie powtórzyły. "Życie i godność człowieka są najcenniejszymi wartościami i nic w naszym społeczeństwie nie może mieć nad nimi pierwszeństwa. Kościół katolicki w Korei modli się do Boga, który jest dawcą życia i źródłem miłosierdzia, za ofiary tej tragedii i pragnie dzielić smutek pogrążonych w żałobie i podążając wraz z nimi" - napisał południowokoreański episkopat.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Koreański Kościół modli się za ofiary tragedii z okazji Halloween w Seulu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.