Licheń: Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych

Licheń: Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbył się dzień modlitw w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. - Chcemy przed obliczem Bolesnej Matki powierzyć Bogu tych wszystkich ojców i matki, którzy doświadczyli w swoim życiu bolesnej straty swojego dziecka przed narodzeniem. Ogarnijmy ich naszą modlitwą, miłością i współczuciem. Niech to będzie nasze wspólne wołanie do Boga w intencji naszych braci i sióstr - zachęcał ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium.

„Przychodzimy do Tej, która jest naszą Matką, by powierzyć nasze troski. Jest Matką zatroskaną o piękno naszego życia i naszą drogę do nieba. Bolesna Matka towarzyszy nam nieustannie w naszej codzienności. Chcemy dziś stanąć przy wszystkich rodzicach, którzy utracili swoje dziecko przed lub tuż po narodzeniu. Chcemy stanąć w milczeniu, w ciszy serca ich bólu, tak jak Maryja pod Krzyżem” – mówił w homilii podczas południowej Mszy ks. Kumala.

 - To ból, który nie przemija. Trzeba nam przy tych osobach po prostu być, nie próbować wyjaśniać, szukać odpowiedzi. Najważniejsza jest w takich sytuacjach postawa obecności - podkreślał ksiądz.

- Człowiek zrodzony jest z miłości Pana Boga. Początek istnienia człowieka to właśnie jego poczęcie. Jesteśmy wzywani do obrony życia, bo życie od poczęcia jest coraz częściej nierozpoznawane. Rodzice czasem słyszą - nie martwcie się, to jeszcze nie było dziecko, co jeszcze bardziej powiększa ich ból. Chcemy umocnić w sobie to przekonanie, że życie zaczyna się od poczęcia i jest darem Pana Boga. Nie jest dla Niego istotne, czy ono trwa 3 dni, 3 godziny czy 99 lat. Istotne jest, że Bóg powołuje do życia z miłości - mówił kustosz dodając, jak bardzo „boli rezolucja Parlamentu Europy, które nazywa zabijanie poczętego dziecka prawem człowieka”.

DEON.PL POLECA

- Rodzice mają prawo do przyjęcia swojego dziecka w sposób godny. Jeśli umarło przed narodzeniem mają prawo nadać mu imię, mieć mszę świętą w jego intencji, pochować, mają prawo do żałoby, by się wypłakać, wyżalić - podkreślał kapłan.

Po głównej Mszy Świętej (o godz. 12.00) wierni mieli możliwość zapalić światełko i przeżyć chwilę zadumy i refleksji. Bezpośrednio po liturgii rozpoczęło się także czuwanie modlitewne przy dźwiękach chorału gregoriańskiego. W modlitwę swoim śpiewem włączyli się uczestnicy Warsztatów „Ars Celebrandi” odbywających się od czwartku w sanktuarium.

Uczestnicy liturgii mogli też zabrać folder „Modlitwa matki po stracie dziecka”.

Dzisiaj, w niedzielę 11 lipca, w licheńskim sanktuarium odbędzie się Dzień modlitw teściowych i synowych.

KAI/dm

Wpisz kod WAKACJED i skorzystaj ze specjalnego rabatu dla czytelników DEON.pl. W dniach 11-18 lipca 2021 r. 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Licheń: Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.