Metropolitalna Wigilia dla Samotnych z dowozem potraw do domów

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych z dowozem potraw do domów
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W tym roku w ramach Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych, zamiast spotkania, posiłki wraz z upominkami będą dostarczane do domów potrzebujących. Decyzja została podjęta z powodu panującej pandemii.

Pomoc świąteczną dla potrzebujących organizuje Fundacja Wolne Miejsce, samorząd Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM). Przed pandemią Wigilię dla Samotnych organizowano w katowickim MCK, gdzie przy wspólnym stole zasiadało ponad trzy tysiące osób.

- Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, niestety dla wielu osób trudny, a my – jak co roku – wspólnymi siłami chcemy to zmienić. Zapraszamy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na organizację wigilii – do spędzenia jej razem z nami. W tym roku z powodu pandemii nie możemy się spotkać przy wspólnym stole, jednak nie zapominamy o osobach potrzebujących. Odwiedzą ich wolontariusze – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Każda samotna osoba, której sytuacja życiowa nie pozwala spędzić Wigilii w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia paczki z wigilijnymi potrawami. W środę ruszyła infolinia Fundacji Wolne Miejsce dla potrzebujących. Numer telefonu 514-045-416 będzie czynny przez całą dobę, do 20 grudnia włącznie.

DEON.PL POLECA


Akcja dystrybucji paczek odbędzie się 24 grudnia w godz. od 7.00 do 15.00. Wszystko po to, aby mimo trudnych dla nas wszystkich obostrzeń, poczuć prawdziwe święta i podzielić się z samotnymi osobami nie tylko posiłkiem, ale też dobrym słowem i życzeniami – zaznaczają organizatorzy.

- Zapraszamy również do wypełnienia wolnego miejsca wolontaryjnego. Pragnę zapewnić, że wszyscy, którzy czują chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdą się w naszym fundacyjnym gronie. Wiem o tym, bo każdy z wielkanocnych kierowców, zawożąc świąteczne śniadania wielkanocne, wracał z wiosennej akcji poruszony tym, jak wiele radości dawał, wręczając paczki – zaznaczył założyciel i prezes Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski.

Chętni do wolontariatu i wsparcia działań fundacji mogą uzyskać informacje na stronie: www.facebook.com/wolnemiejsce.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Salomea Łowicka FDC

Dzisiejsza kuchnia bardzo się zmienia, ale mimo wszystko cenimy w niej to, co dobrze znane. Lubimy, kiedy obok nowych smaków pojawiają się te tradycyjne, przywodzące na myśl nasz dom z okresu dzieciństwa. Dzieje się tak...

Skomentuj artykuł

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych z dowozem potraw do domów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.