Nowa forma pomocy pro-life w USA. Kobieta w ciąży znajdzie pomoc w każdej katolickiej parafii

Nowa forma pomocy pro-life w USA. Kobieta w ciąży znajdzie pomoc w każdej katolickiej parafii
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Sylwia Bartyzel / Unsplash
Catholic News Agency / pk

Amerykańskie duszpasterstwo wdraża nowy sposób pomagania kobietom w ciąży. Zaangażowany w działalność pro-life biskup Joseph F. Naumann zdradza, że w każdej katolickiej parafii w kraju potrzebujące pomocy przyszłe matki znajdą wsparcie. - Widziałem walkę, przez którą przechodzi samotna matka - dodaje.

Po czerwcowej decyzji sądu, która unieważniła słynną ustawę Roe vs. Wade z 1973 roku, środowiska pro-life szukają nowego sposobu na pomaganie przyszłym matkom, które są w potrzebie. Jak informuje "Catholic News Agency" parafialne duszpasterstwo biskupów działających na rzecz ochrony życia Walking with Moms in Need rozpoczyna pracę nad zaangażowaniem wszystkich katolickich parafii w USA do pomocy kobietom w ciąży.

- Naszą nadzieją było to, by każda parafia była miejscem, do którego może przyjść każda kobieta - powiedział "CNA" arcybiskup Joseph F. Naumann. - A parafia była naprawdę przygotowana do skontaktowania ich (przyszłych matek - przyp. red.) z najlepszymi placówkami w okolicy. Miejmy nadzieję, że znaleźliśmy kogoś, kto poprowadzi ten proces - dodał zaangażowany w działalność pro-life hierarcha.

Zadaniem duszpasterstwa Walking with Moms in Need będzie zachęcanie katolików do wspierania i "wchodzenia w buty" kobiet w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji.

DEON.PL POLECA

Jak informuje "CNA", bp Naumann powiedział również o doświadczeniach swojej matki, która była w trudnej sytuacji w czasie dwóch ciąż.

Hierarcha ujawnił, że jego ojciec został zamordowany, gdy był jeszcze w łonie matki. W związku z tym jego mama przechodziła trudną ciążę. Podobnie było również w czasie kolejnej ciąży. Gdy przyszły ksiądz i biskup dorastał, obserwował, jak jego matka, która nigdy nie wyszła ponownie za mąż, pracowała jako nauczycielka w katolickiej szkole, a następnie jako dyrektorka.

- Widziałem walkę, przez którą przechodzi samotna matka - wspomina biskup, cytowany przez "CNA".

Hierarcha jednocześnie powiedział, że te trudne okoliczności prawdopodobnie przyczyniły się do tego, że został księdzem. Wskazał na swojego proboszcza, który zainteresował się nim i jego bratem, ponieważ dorastali bez ojca.

Jak podaje "CNA", bp Naumann "został wyświęcony na kapłana w 1975 roku, dwa lata po tym, jak sprawa Roe vs. Wade stała się prawem kraju". Hierarcha po raz pierwszy zaangażował się w ruch pro-life, kiedy w 1984 roku arcybiskup St. Louis zaprosił go do kierowania apostolstwem pro-life w tej archidiecezji.

Źródło: Catholic News Agency / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Nowa forma pomocy pro-life w USA. Kobieta w ciąży znajdzie pomoc w każdej katolickiej parafii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.