Nowy nuncjusz na Ukrainie spotkał się z Franciszkiem. "Dodał mi odwagi, abym realizował misję"

Nowy nuncjusz na Ukrainie spotkał się z Franciszkiem. "Dodał mi odwagi, abym realizował misję"
Fot. Dovilas Petkus / YouTube.com
KAI / tk

Abp Visvaldas Kulbokas, pochodzący z Litwy nowy nuncjusz na Ukrainie został przyjęty przez papieża Franciszka. Nuncjusz swoją działalność rozpocznie na Ukrainie. Papież kocha naród ukraiński, zna jego cierpienia i niepokoje związane z wojną – powiedział abp Kulbokas w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Ojciec Święty poznał ten kraj bliżej w wieku dwunastu lat dzięki kapłanom, którym służył podczas celebrowania Mszy w Argentynie. W apartamencie papieskim znajdują się krzyże i ikony przypominające tamte czasy - mówił abp Visvaldas Kulbokas.

DEON.PL POLECA




To był dla mnie bardzo radosny moment, bardzo żywy i dynamiczny, ponieważ spotkałem Papieża pełnego młodzieńczej energii, co szczególnie było dla mnie poruszające, zwłaszcza w kontekście tego, o czym spekulowano ostatnio w mediach na temat stanu zdrowia Franciszka po niedawno przebytej operacji. Spotkałem Papieża młodego duchem, jak nigdy przedtem – podkreślił nuncjusz.

Ojciec Święty powiedział, że codziennie będę napotykał mnóstwo problemów, że nawet trudno je wymienić, nie zabraknie ich ani przez jeden dzień. Wlał jednak w moje serce dużo nadziei, zapewniając, że zawsze czuwa nade mną Pan Jezus i święci. Dodał mi odwagi, abym realizował swoją misję w pokoju, z wielkim sercem, nie tracąc wewnętrznej radości. Krótko mówiąc, spotkałem Papieża, który mnie posyła, zachęcając i błogosławią.“ – powiedział Radiu Watykańskiemu nowy nuncjusz na Ukrainie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy nuncjusz na Ukrainie spotkał się z Franciszkiem. "Dodał mi odwagi, abym realizował misję"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.