Nowy serial Netflixa z papieżem Franciszkiem w roli głównej

Nowy serial Netflixa z papieżem Franciszkiem w roli głównej
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

W Boże Narodzenie zostanie wypuszczony nowy serial dokumentalny Netflixa, w którym wystąpi papież Franciszek. Będzie on mówił m.in. o relacjach między pokoleniami.

W czteroczęściowej serii „Stories of a Generation con Papa Francesco” ponad 70-letni kobiety i mężczyźni w rozmowach z młodymi filmowcami poniżej 30. roku życia wypowiadają się na uniwersalne tematy życiowe. Kolejne odcinki noszą tytuły: „Miłość”, „Marzenia”, „Zmagania” i „Praca”. Wystąpią w nich także amerykański reżyser Martin Scorsese, behawiorystka Jane Goodall czy argentyńska działaczka na rzecz praw człowieka Estela Barnes de Carlotto.

Niektóre z życiowych doświadczeń pojedynczych osób oraz par z różnych części świata będą komentowane w rozmowach, prowadzonych z papieżem przez ks. Spadaro. Jezuita zyskał popularność po tym, gdy jako pierwszy przeprowadził długi wywiad z papieżem Franciszkiem wkrótce po inauguracji jego pontyfikatu.

W 2019 roku Netflix pokazał film „Dwóch papieży” o Franciszku i jego poprzedniku Benedykcie XVI. W przeszłości papież Franciszek wielokrotnie podkreślał znaczenie pamięci i własnych korzeni każdego człowieka, a także dialogu między pokoleniami.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Skomentuj artykuł

Nowy serial Netflixa z papieżem Franciszkiem w roli głównej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.