Od dwóch miesięcy profanował figurę Maryi. Tym razem nagrała go kamera

Od dwóch miesięcy profanował figurę Maryi. Tym razem nagrała go kamera
fot. Depositphotos
PAP / pk

Sprawca wielokrotnie profanował figurę. Zawsze działał pod osłoną nocy. Tym razem nagrała go kamera. O zdarzeniu została powiadomiona policja w Wągrowcu; sprawca został zatrzymany.

Sprawca oblał figurę Matki Bożej fekaliami. O sprawie poinformował lokalny dziennik "Głos Wielkopolski". Jak podano, do bezczeszczenia figury w Damasławku dochodziło od ok. dwóch miesięcy, a sprawca działał pod osłoną nocy. Tym razem jednak zdarzenie zarejestrowała zamontowana w minionym tygodniu kamera.

DEON.PL POLECASprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Damasławek

Oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński powiedział lokalnym dziennikarzom, że funkcjonariusze wykonali na miejscu czynności procesowe i "wszczęli postępowanie pod kątem znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych".

- Ustalono, że samo zdarzenie miało miejsce w nocy 26 października, jednak w trakcie postępowania wyszło na jaw, że od sierpnia tego roku podobne czyny powtarzały się kilkukrotnie. Policjanci ustalili sprawcę, który został zatrzymany następnego dnia po zgłoszeniu - podkreślił, cytowany przez "Głos Wielkopolski", Zieliński.

Sprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Damasławek. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Od dwóch miesięcy profanował figurę Maryi. Tym razem nagrała go kamera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.