Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej

Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / psd

Ogromnym sukcesem okazała się modlitewna inicjatywa Papieża. Od stycznia br. Franciszek zachęca do usilniejszej modlitwy w najbardziej pilnych intencjach Kościoła i świata za pośrednictwem krótkich filmików. W ciągu pół roku tylko za pośrednictwem watykańskich sieci społecznościowych obejrzało je ponad 10 mln ludzi na całym świecie.

"Obraz wraz z papieskim przesłaniem mocno przemawia i te wideo licznie udostępniane są także przez ludzi młodych, którzy w innej sytuacji pewno nawet nie dowiedzieliby się, że Papież co miesiąc prosi o modlitwę w konkretnych intencjach" - mówi dyrektor Światowego Apostolstwa Modlitwy o. Frédéric Fornos SJ.

"Jesteśmy bardzo zaskoczeni popularnością tych przesłań wideo, a zarazem cieszymy się, że doceniają je nie tylko liczni katolicy na całym świecie, ale również ludzie nie będący blisko Kościoła katolickiego, do których w ten sposób dociera słowo Papieża, jego wezwanie do modlitwy w intencji pilnych wyzwań ludzkości. Wideo mówiące o konieczności solidarności obejrzało ponad 950 tys. ludzi - mówi Radiu Watykańskiemu o. Fornos. - Wiele podróżując słyszę w różnych zakątkach świata, od księży, sióstr, ludzi świeckich, że te proste filmiki pomagają im modlić się i być bliżej trosk i misji Kościoła. Mówią mi, że w ten sposób Papież pomaga im się «przebudzić». Obraz pomaga bardziej zaangażować nasze serca do modlitwy. Np. w czerwcowym filmie widać bezdomnego na ulicy. Jego historia pozwala nam dostrzec jego człowieczeństwo, a zarazem stać się bardziej uważnymi, otworzyć oczy i serca na podobnych ludzi, których mogę spotkać na ulicy w moim mieście".

Papieskie rozważania nagrywane są po hiszpańsku, następnie tłumaczone na kilkanaście języków, w tym na polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.