Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej

Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / psd

Ogromnym sukcesem okazała się modlitewna inicjatywa Papieża. Od stycznia br. Franciszek zachęca do usilniejszej modlitwy w najbardziej pilnych intencjach Kościoła i świata za pośrednictwem krótkich filmików. W ciągu pół roku tylko za pośrednictwem watykańskich sieci społecznościowych obejrzało je ponad 10 mln ludzi na całym świecie.

"Obraz wraz z papieskim przesłaniem mocno przemawia i te wideo licznie udostępniane są także przez ludzi młodych, którzy w innej sytuacji pewno nawet nie dowiedzieliby się, że Papież co miesiąc prosi o modlitwę w konkretnych intencjach" - mówi dyrektor Światowego Apostolstwa Modlitwy o. Frédéric Fornos SJ.

"Jesteśmy bardzo zaskoczeni popularnością tych przesłań wideo, a zarazem cieszymy się, że doceniają je nie tylko liczni katolicy na całym świecie, ale również ludzie nie będący blisko Kościoła katolickiego, do których w ten sposób dociera słowo Papieża, jego wezwanie do modlitwy w intencji pilnych wyzwań ludzkości. Wideo mówiące o konieczności solidarności obejrzało ponad 950 tys. ludzi - mówi Radiu Watykańskiemu o. Fornos. - Wiele podróżując słyszę w różnych zakątkach świata, od księży, sióstr, ludzi świeckich, że te proste filmiki pomagają im modlić się i być bliżej trosk i misji Kościoła. Mówią mi, że w ten sposób Papież pomaga im się «przebudzić». Obraz pomaga bardziej zaangażować nasze serca do modlitwy. Np. w czerwcowym filmie widać bezdomnego na ulicy. Jego historia pozwala nam dostrzec jego człowieczeństwo, a zarazem stać się bardziej uważnymi, otworzyć oczy i serca na podobnych ludzi, których mogę spotkać na ulicy w moim mieście".

Papieskie rozważania nagrywane są po hiszpańsku, następnie tłumaczone na kilkanaście języków, w tym na polski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ogromny sukces papieskiej inicjatywy modlitewnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.