Ojciec Rydzyk składa podziękowania narodowcom: robicie dużo dobrego

Ojciec Rydzyk składa podziękowania narodowcom: robicie dużo dobrego
(fot. Jacek 767 (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
Rzeczpospolita / ml

Redemptorysta podziękował środowiskom narodowym za "patriotyczną i katolicką postawę". "Nieraz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie Polski, krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży" - powiedział zakonnik.

Jak opisuje "Rzeczpospolita", słowa ojca Rydzyka padły w czasie programu na antenie Radia Maryja, w którym rozmawiał on z Robertem Winnickim, byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, aktualnie prezesem Ruchu Narodowego.

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

Zakonnik nawiązał do Marszu Równości, który odbył się w niedzielę w Częstochowie. Zauważył, że "obecnie borykamy się z problemem napływu marksizmu kulturowego i genderyzmu".

DEON.PL POLECA

"Niestety tam, siły katolickie i prawicowe od lat 60. właściwie przyjęły jedną taktykę: ustępować, milczeć, wycofywać się. Skutek jest taki, że dzisiaj cała sfera publiczna i polityczna jest zdominowana przez agresywną, liberalną lewicę" - powiedział o. Rydzyk.

Zwrócił się także do Roberta Winnickiego i podziękował mu, za "postawę patriotyczną i katolicką": "Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne «Bóg Zapłać»".

Pochlebnie wypowiedział się również o Marszach Niepodległości organizowanych 11 listopada: "Ja się na tych marszach niesamowicie buduję. Buduję się tym, jaka jest piękna młodzież".

"Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie, to jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie" - powiedział o. Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się do słów Winnickiego i zdiagnozował, że "to co jest w tej chwili, to jest to, co marksiści mówili: iść przez uczelnię, szkoły, media, parlamenty". Dodał, że takie działania zostały wcześniej demaskowane przez abpa Stanisława Wielgusa i ks. prof. Guza: "Tacy ludzie jak oni będą później wykluczani na różne sposoby, nawet siłowe".

Jak zauważa "Rzeczpospolita", komisja powołana przez rzecznika praw obywatelskich, a także Kościelna Komisja Historyczna na podstawie materiałów dostarczonych przez IPN uznały, że arcybiskup Wielgus był tajnym i świadomym współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL oraz wywiadu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Ojciec Rydzyk składa podziękowania narodowcom: robicie dużo dobrego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.