"Ostatnia szansa, by uniknąć katastrofy". Abp Fernández ostrzegł prezydenta Argentyny

"Ostatnia szansa, by uniknąć katastrofy". Abp Fernández ostrzegł prezydenta Argentyny
fot. Arquidiócesis de La Plata / YouTube
2 miesiące temu
KAI / pk

Arcybiskup Víctor Manuel Fernández podkreślił, że argentyński prezydent był "zajęty aborcją, marihuaną, a nawet eutanazją, podczas gdy ludzie biedni i klasa średnia byli głęboko udręczeni innymi sprawami, które nie spotkały się z żadną reakcją".

Arcybiskup Fernández z La Platy ostrzegł argentyńskiego prezydenta Alberto Fernándeza, że jego polityczne priorytety, takie jak promowanie aborcji, marihuany, eutanazji i języka niebinarnego, nie odpowiadają na "głęboką udrękę" narodu. Zaapelował o zrewidowanie politycznych priorytetów, aby można było uniknąć katastrofy, która jeszcze bardziej zaszkodzi Argentyńczykom.

"Niebinarny" język i slumsy

Arcybiskup Fernández podkreślił, że argentyński prezydent był "zajęty aborcją, marihuaną, a nawet eutanazją, podczas gdy ludzie biedni i klasa średnia byli głęboko udręczeni innymi sprawami, które nie spotkały się z żadną reakcją". Wskazał, że w ostatnich miesiącach nastąpiło silne parcie na narzucenie "niebinarnego" języka, którym, jak zauważył, we wciąż rozrastających się slumsach nikt nie wydaje się być zainteresowany. Arcybiskup podkreślił, że można odnieść nieodparte wrażenie, że prezydent Argentyny za wszelką cenę chce skopiować u siebie program hiszpańskiego socjalizmu, a zupełnie pomija ważkie i palące kwestie, które dotykają społeczeństwo. Przypomniał, że gdy w ubiegłym roku sąsiednie kraje kupowały szczepionki, to argentyńskie ministerstwo zdrowia było w środku gorącej kampanii na rzecz aborcji (ustawa zezwalająca na aborcję do 14. tygodnia została przyjęta w grudniu 2020 roku).

Ostatnia szansa, by uniknąć katastrofy

Arcybiskup La Platy wskazał, że w tym samym czasie władze zupełnie pomijały potrzeby kobiet żyjących w rozbitych rodzinach, matek wychowujących niepełnosprawne dzieci czy rodzin walczących o to, by związać koniec z końcem. Hierarcha przypomniał też o galopującej inflacji i ogromnym pogłębieniu ubóstwa, które zdają się nie martwić prezydenta Argentyny. Abp Manuel Fernández wyraził nadzieję, że z "miłości do narodu" prezydent będzie w stanie zrewidować swą politykę, tak aby wyniszczana od lat gospodarka mogła zostać odbudowana i udało się rozwiązywać życiowe trudności ogromnej większości Argentyńczyków, którzy poważnie cierpią. Dodał, że jest to już ostatnia szansa na zmianę sytuacji, bo ludzie są już bardzo zmęczeni czekaniem. Jest to już ostatnia szansa, by uniknąć katastrofy.

 

Źródło: KAI / pk

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"Ostatnia szansa, by uniknąć katastrofy". Abp Fernández ostrzegł prezydenta Argentyny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.