Papież wzywa młodych z Argentyny do troski o wspólny dom

Papież wzywa młodych z Argentyny do troski o wspólny dom
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

"Mam nadzieję, że ten wysiłek przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej i świadomości znaczenia troski o nasz wspólny dom" - powiedział Franciszek.

Na początku września w kilku argentyńskich miastach odbędzie się Międzyuczelniany Kongres Laudato si'. Do uczestników spotkania wideoprzesłanie skierował Papież Franciszek. Hasłem kongresu są słowa: "Troska o wspólny dom". Pragnie on odpowiedzieć na wyzwanie do ochrony planety, obejmujące troskę o zjednoczenie całej rodziny ludzkiej w poszukiwaniu zrównoważonego i integralnego rozwoju.

Konferencje, wykłady i zajęcia akademickie będą sprzyjać dialogowi na temat niektórych głównych wątków papieskiej encykliki, takich jak godność osobista, braterstwo i dialog międzykulturowy, środowisko oraz integralny rozwój osób i wizja przyszłości.

Laudato si' - "zielona" i "społeczna" encyklika

"Mam nadzieję, że ten wysiłek przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej i świadomości znaczenia troski o nasz wspólny dom. Encyklika Laudato si' jest nie tylko encykliką «zieloną», ale także «społeczną»" - podkreślił Papież. "Mam nadzieję, że ten Kongres pomoże dostrzec jej pełny zakres i wszystkie konsekwencje".

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież wzywa młodych z Argentyny do troski o wspólny dom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.