Papież: Ciemne chmury gromadzą się nad ludzkością, zagrażając jej przyszłości

Papież: Ciemne chmury gromadzą się nad ludzkością, zagrażając jej przyszłości
Fot. Depositphotos
PAP / pk

Papież Franciszek powiedział w piątek włoskim uczniom, że "ciemne chmury" gromadzą się nad całą ludzkością, zagrażając jej przyszłości. To dlatego codziennie trzeba "zasiewać ziarna pokoju" - podkreślił.

"Dziękuję za wasz entuzjazm w dążeniu do celów piękna i dobra pośród dramatycznych sytuacji, niesprawiedliwości i przemocy, które oszpecają ludzką godność" - powiedział papież podczas spotkania z grupą ok. 6 tysięcy uczniów z inicjatywy "Szkoły Pokoju".

DEON.PL POLECA"Dziś bardziej niż kiedykolwiek trzeba żyć w sposób odpowiedzialny, poszerzając horyzonty, patrząc przed siebie i zasiewając dzień po dniu ziarna pokoju, które jutro mogą rozkwitnąć i przynieść owoce" - stwierdził Franciszek w czasie audiencji w Watykanie.

"Obecne wyzwania, a przede wszystkim zagrożenia, które jak ciemne chmury gęstnieją nad nami i nad naszą przyszłością, stały się globalne" - podkreślił.

"One dotyczą nas wszystkich, całej wspólnoty ludzkiej, i wymagają odwagi oraz kreatywności zbiorowego marzenia, które rozbudzi stałe zaangażowanie, by razem stawić czoło kryzysom środowiskowym, ekonomicznym, politycznym i społecznym, jakie przeżywa nasza planeta" - oświadczył papież.

"W tym czasie naznaczonym przez wojnę proszę was, byście budowali pokój, w społeczeństwie będącym nadal więźniem mentalności odrzucenia proszę, byście działali na rzecz włączania wszystkich" - zaapelował.

Jak dodał, konieczne jest działanie na rzecz tego, by świat "stał się miejscem braterstwa, solidarności i pokoju".

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Papież: Ciemne chmury gromadzą się nad ludzkością, zagrażając jej przyszłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.