Papież dziękuje Koreańczykom za milion dolarów na szczepionki dla ubogich

Papież dziękuje Koreańczykom za milion dolarów na szczepionki dla ubogich
(Fot. Grzegorz Gałązka, galazka.jezuici.pl)
KAI/dm

Papież Franciszek podziękował kard. Andrew Yeom Soo-jungowi za milion dolarów zebranych w archidiecezji seulskiej na szczepionki przeciwko COVID-19 dla krajów ubogich. Pieniądze zostały przekazane do Watykanu w maju br. w odpowiedzi na papieski apel o udostępnienie szczepionek biednym i potrzebującym.

Potwierdzając wpłynięcie daru i dziękując za ten „znaczący gest charytatywny”, papież zaznaczył, że dzięki temu wiele osób potrzebujących na całym świecie będzie mogło otrzymać szczepionkę za pośrednictwem Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Kieruje nim Polak, kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.

DEON.PL POLECAArchidiecezja seulska rozpoczęła zbiórkę funduszy na ten cel w Niedzielę Wielkanocną w kwietniu br. Potrwa ona 27 listopada - ostatniego dnia jubileuszu 200. rocznicy urodzin św. Andrzeja Kim Tae-gŏna, pierwszego kapłana katolickiego urodzonego w Korei.

KAI/dm

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież dziękuje Koreańczykom za milion dolarów na szczepionki dla ubogich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.