Papież Franciszek: uczmy się od świętego Józefa pielęgnowania milczenia

Papież Franciszek: uczmy się od świętego Józefa pielęgnowania milczenia
fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
KAI / pk

- Jakże pięknie byłoby, gdyby każdy z nas, idąc za przykładem św. Józefa, potrafił odzyskać ten kontemplacyjny wymiar życia, który otwiera się właśnie przez milczenie - powiedział papież podczas środowej audiencji ogólnej.

Franciszek podkreślił, że milczenie Józefa nie jest niemotą, lecz jest pełne zasłuchania, jest ono czynne, jest milczeniem ukazującym jego wspaniałe wnętrze. Natomiast Jezus wzrastając w domu Maryi i Józefa, sam szukał przestrzeni milczenia i zachęcał do niego swoich uczniów.

DEON.PL POLECA
Wartość milczenia, którego uczy nas święty Józef

- Jakże pięknie byłoby, gdyby każdy z nas, idąc za przykładem św. Józefa, potrafił odzyskać ten kontemplacyjny wymiar życia, który otwiera się właśnie przez milczenie - stwierdził Ojciec Święty. Zachęcił, abyśmy uczyli się od św. Józefa pielęgnowania przestrzeni milczenia, w której może pojawić się Słowo Ducha Świętego, który w nas mieszka.

Papież przypomniał, że dzięki milczeniu nasze życie może być wolne od grzechów języka. - Dlatego musimy nauczyć się od Józefa pielęgnowania milczenia: tej przestrzeni życia wewnętrznego w naszych dniach, w której dajemy Duchowi możliwość, aby nas odrodził, pocieszył, skorygował. Jest to dobrodziejstwem dla naszych serc, które uzdrowi także nasz język, nasze słowa, a przede wszystkim nasze decyzje - powiedział Franciszek.

Modlitwa w intencji Haitańczyków

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek zachęcił do modlitwy za Haitańczyków. Wczoraj w drugim co do wielkości mieście tego kraju, Cap-Haitien, doszło do wybuchu cysterny. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 60 osób, a wiele zostało rannych.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

W minionych godzinach miał miejsce niszczycielski wybuch w Cap-Haïtien, na północy Haiti, w którym wiele osób straciło życie, w tym liczne dzieci. Biedne Haiti, jedna klęska następuje po drugiej! To lud cierpiący. Módlmy się za Haiti. To ludzie dzielni, dobrzy, religijni, ale bardzo cierpią. Współczuję mieszkańcom tego miasta i rodzinom ofiar, a także rannym. Zachęcam was do włączenia się w modlitwy za tych tak ciężko doświadczanych naszych braci i siostry.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: uczmy się od świętego Józefa pielęgnowania milczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.