Papież: Miłość w rodzinie jest osobistą drogą świętości dla każdego z nas

Papież: Miłość w rodzinie jest osobistą drogą świętości dla każdego z nas
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

Papież Franciszek zachęca wiernych, by w czerwcu modlili się za rodziny. Ta intencja modlitw została ogłoszona przed X Światowym Spotkaniem Rodzin, które odbędzie się w Rzymie i jednocześnie we wszystkich diecezjach od 22 do 26 czerwca. Franciszek podkreślił, że "nie istnieje rodzina doskonała".

W rozpowszechnionym w czwartek orędziu wideo Światowej Sieci Modlitwy Papieża powiedział on: "Rodzina jest miejscem, w którym uczymy się koegzystencji; z osobami młodszymi i starszymi".

- W przebywaniu razem - ludzie młodzi, starsi, dorośli, dzieci, w jedności w różnicach ewangelizujemy naszym wzorem życia. Oczywiście nie istnieje rodzina doskonała. Zawsze są „ale” - zauważył Franciszek. Podkreślił: "Ale nie należy bać się błędów; trzeba się na nich uczyć, by iść naprzód".

- Nie zapominajmy, że Bóg jest z nami; w rodzinie, w dzielnicy, w mieście, w którym mieszkamy; jest z nami. Martwi się o nas, zostaje z nami, kiedy łódź unosi się na wzburzonym morzu, kiedy dyskutujemy, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy weseli. Pan jest i nam towarzyszy, pomaga nam, poprawia - wskazał papież.

Następnie wyjaśnił: "Miłość w rodzinie jest osobistą drogą świętości dla każdego z nas. Dlatego wybrałem to jako temat Światowego Spotkania Rodzin w tym miesiącu".

DEON.PL POLECA

- Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, za każdą i za wszystkie rodziny, aby za sprawą konkretnych gestów przeżywały bezinteresowność miłości i świętości w codziennym życiu - wezwał Franciszek.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Papież: Miłość w rodzinie jest osobistą drogą świętości dla każdego z nas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.