Papież: módlmy się za osoby cierpiące na depresję i wypalenie

Papież: módlmy się za osoby cierpiące na depresję i wypalenie
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

Watykan opublikował przesłanie wideo papieża z intencjami modlitw na listopad. Franciszek zachęcił w nim do modlitwy za osoby cierpiące na depresję i wypalenie.

Franciszek powiedział: “Przeciążenie pracą i stres sprawiają, że wiele osób doświadcza skrajnego wyczerpania psychicznego, emocjonalnego, uczuciowego i fizycznego. Smutek, apatia, zmęczenie duchowe zaczynają dominować w życiu osób, które są przytłoczone przez rytm obecnego życia”.

- Starajmy się być blisko tych, którzy są wyczerpani, zrozpaczeni, bez nadziei, po prostu słuchając w milczeniu, bo nie możemy iść i powiedzieć komuś: „Nie, życie takie nie jest. Posłuchaj mnie, dam ci receptę” - dodał papież. Jak zaznaczył, recepty nie ma.

- I nie zapominajmy, że oprócz niezbędnego wsparcia psychologicznego, potrzebnego i skutecznego, pomagają także słowa Jezusa. Przychodzi mi na myśl i do serca zdanie: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” – zauważył Franciszek.

Papież zachęcił wierzących: “Módlmy się o to, aby osoby dotknięte depresją czy wypaleniem znalazły we wszystkich wsparcie i światło, które otworzy je na życie”.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież: módlmy się za osoby cierpiące na depresję i wypalenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.