Papież nałożył karę na księdza pedofila z Tylawy

Papież nałożył karę na księdza pedofila z Tylawy
(fot. cathopic.com)
onet.pl / Gazeta Wyborcza / ml

16 lat temu ksiądz został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za molestowanie seksualne sześciu dziewczynek.

"W 2004 roku ksiądz Michał M. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za molestowanie seksualne sześciu dziewczynek. Jeszcze w ubiegłym roku dziennikarze TVN24 udowodnili, że duchowny odprawiał msze oraz regularnie prowadził różaniec w Radiu Maryja" - pisze o sprawie portal Onet. 

DEON.PL POLECA
Zgodnie z postanowieniem ksiądz nie może sprawować publicznie liturgii, a jedynie osobno. "Zgodnie z decyzją arcybiskupa Adama Szala ks. Prałat Michał M. będzie odprawiał Mszę św. prywatnie, bez ludu. Ks. Michał podporządkowuje się decyzji swojego Ordynariusza. Nasz Rodak będzie odprawiał jedną z intencji Mszy przewidzianych na poszczególne dni. Polecajmy Go w naszej modlitwie" - czytamy na stronie parafii w podkarpackim Zaborowie. 

Jednak "Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji, że za decyzją stoi Watykan. "To decyzja Stolicy Apostolskiej, którą abp Adam Szal, metropolita przemyski, tylko przekazał wiernym" - mówi ks. Piotr Baraniewicz z kurii w Przemyślu.

"Ks. Michał M. przez 35 lat był jedynym księdzem w Tylawie, wsi niedaleko Dukli, w Beskidzie Niskim. O tym, że molestuje dziewczynki w parafii, zawiadomiła prokuraturę w 2001 roku Lucyna Krawiecka, żona greckokatolickiego księdza. Nagrała rozmowy z pokrzywdzonymi, a nagrania najpierw zawiozła do arcybiskupa przemyskiego Józefa Michalika. Ten zarzucił świadkom oszczerstwa i odesłał Krawiecką do prokuratury" - relacjonuje "Wyborcza". 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Papież nałożył karę na księdza pedofila z Tylawy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.