Papież napisał list do Polaków w uroczystość zawierzenia Kościoła i narodu św. Józefowi

Papież napisał list do Polaków w uroczystość zawierzenia Kościoła i narodu św. Józefowi
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

„Pragnę ponownie skierować do narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i co on wam powie, czyńcie” – napisał papież Franciszek w liście z okazji zawierzenia narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

W czwartek wieczorem w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (wielkopolskie) sprawowana jest uroczysta Eucharystia, podczas której przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi.

DEON.PL POLECA

W uroczystości biorą udział hierarchowie Kościoła w Polsce, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a także przedstawiciele władz państwowych, w tym m.in. minister Andrzej Dera, oraz szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

List papieża Franciszka odczytano podczas Mszy

W trakcie Mszy Św. odczytano słowa papieża Franciszka, jakie skierował on w liście do przewodniczącego KEP, biskupów i uczestników uroczystości.

Papież przypomniał w liście, że ogłaszając w Kościele rok poświęcony oblubieńcowi Maryi i opiekunowi Syna Bożego, "zachęciłem cały lud Boży do modlitwy przez Jego wysłannictwo, do naśladowania Jego cnót i Jego zaangażowania”.

„W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i co on wam powie, czyńcie” – napisał papież. Wskazał, że św. Józef, „jako mąż sprawiedliwy i posłuszny uczy postawy słuchania słowa Boga, które objawia Jego zbawcze plany i zaprasza do ufnej współpracy w ich realizacji”.

„Św. Józef wierny otrzymanemu od Boga powołaniu i misji, nieustannie stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia. Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa i narodu” – napisał papież.

„Dziękując duchowieństwu i wiernym w Polsce za szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi, wszystkim którzy dokonają tego aktu życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam apostolskiego błogosławieństwa” – napisał Ojciec Święty Franciszek.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież napisał list do Polaków w uroczystość zawierzenia Kościoła i narodu św. Józefowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.