Papież: nieustannie modliłem się za naród ukraiński, który jest atakowany i dręczony

Papież: nieustannie modliłem się za naród ukraiński, który jest atakowany i dręczony
Papież Franciszek podczas modlitwy na Anioł Pański , Watykan, 31 lipca 2022 r. (fot. VATICAN MEDIA HANDOUT/EPA/PAP)
KAI/mk

Do zakończonej pielgrzymki do Kanady oraz do wojny na Ukrainie nawiązał papież Franciszek po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa. Zwrócił się również do jezuitów: Bądźcie odważni!

Franciszek podziękował wszystkim, którzy umożliwili jego pielgrzymkę pokutną do Kanady. - Drodzy bracia i siostry! Wczoraj rano powróciłem do Rzymu po sześciodniowej podróży do Kanady. Zamierzam o tym mówić na audiencji generalnej w najbliższą środę, ale teraz chciałbym podziękować wszystkim, którzy umożliwili mi tę pielgrzymkę pokutną, począwszy od władz cywilnych, wodzów ludów rodzimych i biskupów kanadyjskich, a także dziękuję tym, którzy towarzyszyli mi swoją modlitwą. Dziękuję wszystkim - powiedział papież.

- Także podczas podróży nieustannie modliłem się za naród ukraiński, który jest atakowany i dręczony, prosząc Boga, aby wybawił go od plagi wojny. Gdyby spojrzeć na rzeczywistość obiektywnie, biorąc pod uwagę szkody, jakie każdy dzień wojny przynosi tej ludności, ale także całemu światu, jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby zatrzymanie się i podjęcie negocjacji. Niech mądrość inspiruje do konkretnych działań na rzecz pokoju - wzywała Franciszek.

Zwrócił się również do jezuitów, których założyciel wspominany jest 31 lipca: - W uroczystość św. Ignacego z Loyoli serdecznie pozdrawiam moich współbraci jezuitów. Nadal podążajcie z gorliwością, z radością w służbie Pana. Bądźcie odważni!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Wacław Królikowski SJ

Jedną ze wskazówek św. Ignacego Loyoli, zawartych w Ćwiczeniach duchowych, są tak zwane trzy sposoby modlitwy. Założyciel Towarzystwa Jezusowego nie skupia się na teoretycznej analizie, ale na praktycznych wskazaniach dotyczących budowania coraz głębszej więzi z...

Skomentuj artykuł

Papież: nieustannie modliłem się za naród ukraiński, który jest atakowany i dręczony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.