Papież przekazał pomoc poszkodowanej ludności w Turcji i Syrii

Papież przekazał pomoc poszkodowanej ludności w Turcji i Syrii
Papież przekazał pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi (fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
PAP / tk

Papież Franciszek wysłał pomoc ludności Turcji i Syrii, dotkniętej 6 lutego przez katastrofalne trzęsienie ziemi. Portal Vatican News poinformował, że za pośrednictwem urzędu papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego wysłano do Turcji 10 tys. koszulek termicznych, a do Syrii - pomoc finansową.

Papieska pomoc dla Turcji i Syrii

Kardynał Krajewski zawiózł transport koszulek termicznych do Neapolu, skąd w środę rano do portu Iskenderun w południowo-wschodniej Turcji odpłynął statek z pomocą od włoskiego rządu i organizacji pozarządowych.

Odzież termiczna, wyjaśniono w Watykanie, przeznaczona jest dla obozu uchodźców w Kilis w Turcji, znajdującego się niedaleko zniszczonego w trzęsieniu ziemi syryjskiego miasta Aleppo. Koszulki zostaną tam rozdane osobom, które straciły dach nad głową. Sytuacja w obozie stale pogarsza się, ponieważ napływają tam ludzie z terenów kataklizmu.

Ponadto poinformowano, że za pośrednictwem Dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia kierowanej przez kardynała Krajewskiego, papież wysłał do Syrii pomoc finansową. Jej dystrybucją zajmie się nuncjatura apostolska w tym kraju.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież przekazał pomoc poszkodowanej ludności w Turcji i Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.