Papież spotkał się z ambasadorem Argentyny w Chinach

Papież spotkał się z ambasadorem Argentyny w Chinach
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/Andrew Medichini)
KAI/dm

Papież spotkał się z ambasadorem Argentyny w Chinach, który reprezentuje swój kraj również w Mongolii. Franciszek przyjął go wczoraj w siedzibie prefektury apostolskiej Ułan Bator.

Sabino Vaca Narvaja ujawnił po spotkaniu, że rozmawiał z papieżem o przesłaniu pokoju, jakie Franciszek przekazał w swoich publicznych wystąpieniach w Mongolii i o wkładzie, jaki religie mogą wnieść w przezwyciężanie konfliktów i różnic, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i różnorodności.

DEON.PL POLECA

W rozmowie z agencją Télam dyplomata stwierdził, że „wizyta papieża w Mongolii ma ogromny wpływ na całą Azję, gdyż kraje tego regionu podzielają ducha harmonii i pokoju, proponowanego w przesłanie Franciszka”.

- Dla tych krajów wschodzących niezbędne jest zbudowanie bardziej zrównoważonego i wielostronnego świata, który szanuje różnorodność, a jest to droga, którą proponuje nasz papież - stwierdził ambasador Argentyny.

Wziął on udział 2 września w spotkaniu Franciszka z przedstawicielami władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z ambasadorem Argentyny w Chinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.